• بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه شهید شریف و دانشگاه تهران

  هزینه فسخ قرارد خرید کشتی برای کشور کمتر از اجرای آن است

  چهارشنبه, 15 دى, 1395 - 14:49
  بسیج دانشجویی مخالفت خود را با قراردادهایی که سرمایه و توان داخلی را نادیده بگیرند اعلام می‌کند.
 • بانوی کارآفرین؛

  تحقق اقتصاد مقاومتی با دستان بانوان کردستانی

  دوشنبه, 15 آذر, 1395 - 19:02
  بانوی فعال در عرصه اقتصاد مقاومتی که در استان کردستان به سبدبافی مشغول است توانسته درآمد قابل توجهی در این عرصه بدست آورد و افراد متعددی را مشغول به کار کند.
 • بی‌توجهی دولت در ارائه تسهیلات به واحدهای صنعتی کوچک؛

  دولت به اسم اقتصاد مقاومتی تولیدکنندگان را سرکار گذاشت!/ وام اقتصاد مقاومتی پوچ از آب درآمد + سند

  چهارشنبه, 19 آبان, 1395 - 12:30
  انگار داستان عدم حمایت دولت از بخش تولید تمامی ندارد،به گواه کارشناسان وفعالان صنعت اوضاع بخش تولیددر3.5 سال گذشته هر روز ضعیفتر از روز گذشته میشود.
 • دکتر ساسان شاه‌ویسی: از واقعیات برنامه‌ی ششم غفلت نکنیم

  بین برنامه‌ی ششم و اقتصاد مقاومتی رابطه‌ای وجود ندارد!

  شنبه, 15 آبان, 1395 - 20:11
  لایحه‌ی پیشنهادی برنامه‌ی ششم با الگوی ایرانی-اسلامی فاصله دارد. دولت محترم با ادعای نداشتن الگو، صورت‌مسئله را پاک می‌کند. این در حالی است که دولتی می‌تواند مدعی نداشتن الگو باشد که هیچ شناختی از احکام دین مبین اسلام و سیره‌ی نبوی و ائمه‌ی معصومین و منظومه‌ی فکری حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری نداشته باشد.
 • اقتصاد مقاومتی بازگشت به دوران طلایی

  زمانیکه ایران بازار انگلیس را تسخیر کرده بود!

  شنبه, 27 شهريور, 1395 - 10:00
  اقتصاد مقاومتی نه به ایران و نه به وضعیت کنونی کشورمان مرتبط است، بلکه یک اصل مهم برای قدرت پیدا کردن درتمام دوران ها بوده است.
 • در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی؛

  سه ضلع کلیدی تحقق تولید ملی

  پنجشنبه, 11 شهريور, 1395 - 12:58
  ارتقا کیفیت محصولات در سطح جهانی، اهمیت دادن به سلیقه مصرف کنندگان داخلی، رشد دانش فنی در جهت افزایش بهره وری، توجه به قیمت کالای داخلی در جهت رقابت با کالاهای جهانی، استفاده بهینه از حامل های انرژی در فرایند تولید از ملزومات نقش موثر تولید کننده در جهت حمایت از تولید داخلی می باشد.
 • من خودم در دولت بوده‌ام و می‌دانم دولت اگر می‌خواست اقتصاد مقاومتی را اجرا کند کسی جلودارش نبود. نگاه دولت به خارج است و معتقد است شفافیت مزاحم است!
 • اندیشکده شورای روابط خارجی:

  اقتصاد مقاومتی در ایران چه سرانجامی خواهد داشت؟

  شنبه, 16 مرداد, 1395 - 22:31
  اندیشکده شورای روابط خارجی: آیا ادغام ایران در اقتصاد جهانی موجب تضعیف انقلاب اسلامی خواهد شد و یا بقای آن را تضمین خواهد کرد؟
 • اقتصاد مقاومتی دقیقاً کجایی؟

  پنجشنبه, 14 مرداد, 1395 - 16:06
  اکنون سه سال از این ابلاغیه بسیار مهم و سرنوشت ساز می‌گذرد و سوال مهمی در ذهن‌ها پدید می‌آید که مردم و مسئولین تا چه حد نقش خود را در این سیاست ها ایفا کرده اند.
 • انحراف مبانی نظری دولت برای پیاده سازی اقتصاد مقاومتی:

  «اقتصاد لیبرالی اقدام و عمل» / آیا دولت یازدهم عملاً اعتقادی به اقتصاد مقاومتی دارد؟

  چهارشنبه, 9 تير, 1395 - 11:29
  اقتصاد نئوکلاسیک در قالب فرآیند مالی‌سازی، فرصت و ثروت را نه تنها از طبقات بالا به پایین منتقل نکرد بلکه در همان طبقات بالا، از بخش واقعی و خاصیت‌دار به بخش غیرواقعی و بی‌خاصیت منتقل کرد. در واقع طی این فرآیند ساختار قدرت به نفع اقلیت ثروت‌مند تغییر کرد و بخش بی‌خاصیتی مثل بخش مالی بیش‌ترین ثروت را به خود جذب نمود.
 • اقتصاد مقاومتی از نظریه تا عمل (2)

  16 اقدام عملی برای تحقق اقتصاد مقاومتی

  شنبه, 22 خرداد, 1395 - 21:01
  مهم‌ترین چالش موجود بر سر راه اقتصاد مقاومتی بی‌توجهی به بخش کشاورزی است. مهم‌ترین راهکارهای اجرایی که می‌توان به دولت محترم برای عملیاتی نمودن انتظارات مقام معظم رهبری در این رابطه پیشنهاد داد نیز توجه به بخش کشاورزی خواهد بود.
 • اقتصاد مقاومتی از نظریه تا عمل (1)

  الزامات تحقق اقتصاد مقاومتی در ایران؛ چگونه و از کجا شروع کنیم؟

  شنبه, 22 خرداد, 1395 - 19:30
  اقتصاد مقاومتی، آن‌گونه که مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) تعریف می‌کنند، یعنی آن اقتصادی که در شرایط فشار و تحریم و در شرایط خصومت و دشمنی‌ها، می‌تواند تعیین‌کنندهٔ رشد و شکوفایی کشور باشد، زیرا به فرض اینکه تحریم‌ها و فشارها هم برداشته شود، اما خصومت‌ها و دشمنی‌ها همچنان وجود دارد.
 • نگاهی به ضرورت اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی؛

  اقتصاد مقاومتی و مقاومت اقتصادی، تنها راه پیروزی بر دشمن

  پنجشنبه, 20 خرداد, 1395 - 04:00
  گفتمان اقتصاد مقاومتی برای اولین بار در سال ۱۳۸۶ توسط مقام معظم رهبری مطرح شد. از همان زمان این گفتمان به عنوان رویکردی بود که قرار است با پالایش دیدگاه های اقتصادی غربی و در نظر گرفتن اصول اقتصاد اسلامی، راه کشور به سوی پیشرفت را در شرایط تحریم ها هموار کند.
 • در حالی رهبر معظم انقلاب ۱۰ اقدام را برای تحقق اقتصاد مقاومتی برشمرده‌اند که دولت در حوزه حمل‌ونقل مسافری ریلی با اعطای مجوز ورود واگنهای ۲۰ ساله دست دوم در مسیر تضعیف تولیدکننده داخلی گام برداشته است.
 • فعال اقتصاد مقاومتی خرمشهری از افزایش 4 برابری حقوق با انجام کار تولیدی خبر داد.
 • نگاهی به اندیشه‌های اقتصاد مقاومتی در ایران عصر قاجار

  علمای تشیع چگونه به حمایت از صنایع داخلی می‌پرداختند؟

  دوشنبه, 27 ارديبهشت, 1395 - 22:00
  در این بین با وجود غفلت و بی‌خبری حاکمان ایران، طبقات مختلف اجتماعی در صدد حفظ منافع کشور برآمدند و در این میان علما و روحانیون بیش از دیگر گروه‌ها و با تکیه بر بینش دقیق خود در جهت بیداری مردم نسبت به اهداف استعماری غربیان تلاش می‌کردند.
 • اقتصاد مقاومتی از نظریه تا عمل (3)

  34 راهکار مهم برای اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور

  دوشنبه, 27 ارديبهشت, 1395 - 21:02
  اقتصاد سالم آن است که جریان ثروت و منابع اولیه به‌نحوی باشد که بر ثروت، که یگانه وسیله‌ی مادی و پایه‌ای از پایه‌های زندگی است، بیفزاید و قدرت ملی را در تحصیل وسایل مادی و معنوی زندگی مضاعف کند.
 • اقتصاد مقاومتی از نظریه تا عمل (2)

  عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی در گام نخست نیازمند چیست؟

  دوشنبه, 27 ارديبهشت, 1395 - 16:48
  صنایع دفاع می‌تواند الگوی بسیار خوبی برای خوداتکایی بخش‌های مختلف اقتصادی باشد. در اقتصاد مقاومتی باید از پتانسیل‌های داخل بهره برد، اما مهم‌ترین موضوع، استفاده از پتانسیل کشورهای دیگر همچون کشورهای همسایه است که ما می‏‌توانیم از طریق صادرات به کشورهایی که در لیست تحریم‌ها نیستند، منافعی را به دست بیاوریم.
 • فعال عرصه اقتصادمقاومتی با اشاره به اینکه با گذشت ضرر و زیان و سختی های زیاد امروز توانسته ایم به تولید بالایی برسیم، گفت: آمادگی ایجاد کارخانه اسانس گیری به لیمو و صادرات آن به کشورهای دیگر را داریم.
 • اقتصاد مقاومتی از نظریه تا عمل (1)

  چرا اقتصاد مقاومتی تاکنون در جامعه محقق نشده است؟

  پنجشنبه, 23 ارديبهشت, 1395 - 15:02
  مقابله با رفاه‌زدگی و مصرف‌گرایی لازمه‌ی تحقق اقتصاد مقاومتی است. متأسفانه جامعه‌ی ما امروز به این درد خانمان‌سوز مبتلا شده است. دامنه‌ی رفاه‌زدگی به‌نحوی است که مثلاً در ایام نوروز ارز فراوانی برای مسافرت به کشورهای دیگر، از کشور خارج می‌شود. درحالی‌که در داخل ایران فرصت‌های زیادی برای تفریح و گذران اوقات فراغت وجود دارد.
 • نگاهی متفاوت به فیش‌های حقوقی بیمه مرکزی و هیئت مدیره بانک‌ها؛

  اصلاح نظامات مالی کشور پیش‌نیاز تحقق اقتصاد مقاومتی

  چهارشنبه, 22 ارديبهشت, 1395 - 12:17
  دو خبر مهم اقتصادی در هفته اخیر را می‌توان در یک راستا در نظر گرفت؛ خبر اول آن که فیش حقوقی برخی از مدیران بیمه مرکزی و نیز هیئت‌های عامل برخی بانک‌های دولتی منتشر شد و به فاصله چند روز توسط دیوان محاسبات کشور نیز این موضوع تأیید شد.
 • شاه ویسی گفت: دولت یازدهم نه در راستای تحقق برنامه های تکلیفی مانند برنامه پنجم و نه مبتنی بر سیاست های کلی تعیین کننده در مسیر رسیدن به اهداف سند چشم انداز درباره افزایش رتبه علمی کشور در جهان هیچ اقدام خاصی انجام نداده که حتی وزیر علوم دولت یازدهم نیز به این موضوع اذعان داشته است.
 • مشکلات بسیاری وجود دارد که در کنار اقتصاد نفتی کشور را دچار رکود کرده و رشد اقتصادی را سخت می نماید؛ علت اصلی رشد منفی صنایع کشور رکود است که از عواملی همچون فشارهای ناشی از تحریم، بالا بودن هزینه تولید، افزایش دستمزد کارگران و پایین آمدن قدرت خرید مردم نشات می گیرد.
 • اقتصاد مقاومتی و جای خالی آموزش و پرورش

  وزارت آموزش و پرورش، «غایب» ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی

  شنبه, 18 ارديبهشت, 1395 - 15:29
  بررسی برنامه ابلاغی معاون اول رئیس جمهور نشان می‌دهد که وزارت آموزش و پرورش به طور رسمی مخاطب ستاد فرماندهی نیست. این در حالی است که این وزارت‌خانه با پوشش مستقیم ۱۳ میلیون دانش‌آموز و حضور یک میلیون فرهنگی به عنوان یکی از اصلی‌ترین گروه‌های مرجع کشور ظرفیت زیادی را برای فرهنگ‌سازی در این باره دارد.
 • جایگاه صنعت نفت در اقتصاد مقاومتی

  چهارشنبه, 15 ارديبهشت, 1395 - 16:11
  صنعت نفت تامین کننده اصلی درآمدهای ارزی کشور است. به عبارت دیگر، این صنعت، حائز رتبه اول درآمدزایی ارزی برای اقتصاد کشور است. در سال های اخیر با وجود اینکه یکی از اهداف دولت، کاهش وابستگی به درآمدهای نفت و گاز بوده است، همچنان بیش از ۸۰ درصد درآمدهای ارزی حاصل از صادرات کشور توسط درآمدهای حاصل از صادرات نفت و گاز تامین شده است.
 • شاهین شایان آرانی کارشناس ارشد مسائل اقتصادی با بیان اینکه تعریف اقتصاد مقاومتی را شفاف و مشخص دانست تاکید کرد: مطمئنا هیچ تعریفی از اقتصاد مقاومتی که شامل قطع ارتباط با اقتصاد جهانی و منزوی شدن اقتصادی باشد قابل قبول نیست .
 • دولت در اقتصاد مقاومتی چه نمره‌ای باید بگیرد؟

  کدام دستگاه دولتی برای اقتصاد مقاومتی هیچ کاری نکرد!

  سه شنبه, 31 فروردين, 1395 - 21:15
  دولت به امید بهبود شرایط اقتصادی در داخل کشور، امتیازات بزرگی را در مذاکرات هسته‌ای به طرف غربی داده است. در واقع حالا بستر سیاسی و بین‌المللی برای بهبود شرایط اقتصادی فراهم شده است. لذا دیگر در عمل باید اتفاقاتی بیفتد که معیشت مردم را بهبود ببخشد.
 • اقدام نامبارک وزارت نفت بر علیه اقتصاد مقاومتی:

  دولت دست دلالان را در واردات بنزین باز گذاشت

  شنبه, 28 فروردين, 1395 - 09:50
  قائم مقام شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی این اواخر گفته که در مصوبه هیئت دولت میزان واردات روزانه بنزین عنوان نشده، بلکه براساس نیاز کشور،سقف بودجه ای تعیین شده که وزارت نفت هم طبق آن عمل می کند.
 • اقتصاد مقاومتی از نظریه تا عمل (1)

  واکاوی اقتصاد مقاومتی در آیات و روایات اسلامی

  سه شنبه, 24 فروردين, 1395 - 22:35
  با آنکه بیش از دو سال از ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب می‌گذرد، اما هنوز چارچوب مستدلی از سوی دولتمردان درباره‌ی این موضوع تدوین و طراحی نشده است. دکتر پیمان فلسفی و برخی همکاران او در مقاله‌ای که قسمت نخست آن امروز منتشر می‌شود، به واکاوی اقتصاد مقاومتی در آیات و روایات اسلامی پرداخته‌اند.
 • حجت الاسلام حسینی گفت: دولت با توجه بیش از حد به سیاست خارجی، عملا از اقتصاد مقاومتی غافل شده است و اگر به همین منوال رفتار دولت ادامه داشته باشد، مشکلات فراوانی برای اقتصاد کشور ایجاد خواهد شد.

صفحه‌ها

پیوند خود را برای انعکاس معرفی کنید

تبلیغات

عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
^
>