دوشنبه 3 ارديبهشت 1397 - 21:32
پناه بر خدا از بستن دهان مخالف!
امیر سرکرده کارشناس هواشناسی که چندی پیش بر روی آنتن زنده درمورد تمدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران گفته بود که این کشور غیرقابل اعتماد است، به دستور مسئولان هواشناسی ممنوع التصویر و گزارش شد!
ارسال زمانبندی شده: 
چهارشنبه, 15 دى, 1395 - 17:20

به گزارش عمارنامه،همین چند روز پیش بود که یک غافلگیری جالب در اخبار سیما رقم خورد؛ کارشناسی که قرار بود وضعیت هوا را گزارش کند در شرایطی که تقریباً هیچ کس انتظارش را نداشت، جمله جالبی به زبان آورد.

امیر سرکرده کارشناس هواشناسی بخش خبری ظهر جمعه 12 آذرماه و همزمان با بخش گزارش هایی درباره تصویب قانون تحریم ها علیه ایران در آمریکا، زمانی که برای گزارش وضعیت هوا روی آنتن زنده قرار گرفت در ابتدای گزارش گفت: «چند گزارش قبل در مورد نقض برجام بود و این نکته به ذهن من آمد که ما هواشناسان و بسیاری از مردم ضرب‌المثلی داریم که می‌گوییم به دو چیز نمی‌توان اعتماد کرد که یکی هوا است و دیگری با توجه به گزارش‌های امروز شما شاید آمریکا باشد که اصلاً نمی‌توان به آن اطمینان کرد. حال بگذریم»

همین کنایه سرکرده به تصویب تحریم ها ایران از سوی آمریکا باعث شد که برخی رسانه های حامی دولت، از عملکرد وی انتقاد کنند و با انتشار جهت دار خبر این کنایه بر روی آنتن زنده، ضمن حمله به صدا و سیما، این کارشناس هواشناسی را نیز مورد هجمه قرار دهند.

نکته قابل توجه اینکه پس از این کنایه سرکرده بر روی آنتن زنده، حضور وی در بخش گزارش وضعیت آب و هوا محدود شده و از اول دی ماه جاری، این کارشناس دیگر در این بخش خبری حضور ندارد؛ با توجه به اینکه مسئول معرفی کارشناسان هواشناسی به صدا و سیما، سازمان هواشناسی کشوری بوده و این سازمان نیز زیر نظر وزارت راه و شهرسازی فعالیت می کند، به نظر می رسد که وی بعد از این کنایه، از سوی مسئولان وزارت راه شهرسازی از حضور در صدا و سیما محروم شده و ممنوع التصویر شده باشد.

البته در تماس با سرکرده وی تنها ترجیح داد به این جمله که «اتفاق خاصی نیفتاده و همه چیز حل خواهد شد» بسنده کند، اما برخی منابع آگاه گزارش داده اند که وی از سوی مسئولان مربوطه سازمان هواشناسی مورد توبیخ قرار گرفته و از حضور در صدا و سیما جلوگیری شده است.

 

 

 

دیدگاه‌ها

ریاکاری و پاچه خواری و نان به نرخ روز خوری در تمام ارکان جامعه رسوخ کرده و راحتترین راه میانبر شده
اکر دولت ومسولان فکر میکنند که باابراز عقیده یک کزارشکر هواشناسی وممنوع التصویر کردن وی تمام مشکلات ما با امریکا حل میشود اورااعدام کنند
درود بر سرکرده ،البته که ملت ما نباید به استکبار اعتماد کنیم . درود بر گفته هی ایشان.
خاک تو سرش یعنی نمیدونست با کی طرفه
متاسفم واقعا برای گزارشگر که گناه کبیره کرده و ممنون از دولت !!
سلام آقای امیر سرکرده حرف بدی نزد گفت به آمریکا نمیشه اعتماد کرد مگه غیر از اینه؟
زبان سرخ سر سبز میدهد برباد یا به قولی دیگر خود کرده را تدبیر نیست یکی نیست بگه آخه آدم تاحدودی حسابی تو سر پیازی ته پیازی کارشناس مسایل سیاسی و امور بین المللی هستی یا کسی ازت دعوت کرده که اظهار نظر کنی از تو خواسته بودن که وضعیت آب و هوا رو تشریح کنی تو رو چه به سیاست دووووغتو بنوش!
هر کس باید همون کاری که بهش سپرده شده رو انجام بده. هوا رو گزارش بده و زحمت رو کم کن. تو کشور ما همه در همه ی زمینه ها صاحبنظر شدن .
پس تواین مملکت همه نون خوره امریکا شدن وزرارت راه ودولت باید دل امریکارو بدست بیارن
موضوع این نیست که آقای سرکرده حرف بدی زده یا حرف خوبی موضوع رعایت اصول وظوابط وجلوگیری از هرح مرج در امور است درغیر اینصورت فردا مجری برنامه آشپزی هم به خود اجازه میدهدمثلا"از رفتن اوباماابراز خوشحالی کند و مفسر ورزشی در مورد مواضع آقای کری در برابر اسرائیل اظهار نظر خواهد کردو مجری برنامه های خردسالان هم از دوستی وصمیمیت پوتین وترامپ بعنوان شاهد مثال در مزایای دوستی وصمیمیت برای کودکان صحبت خواهد کردبنابر این لطفا"دوستان جوگیر نشده و دمش گرم و خاک برسرش نگویند
بدبخت را از زندگی ساقطش نکنید سیاست پدر ومادر ندارد
رو این خساب خیلی از ملت ایران باید اعدام شوند .رزمندگانی که 8 سال با عوامل امریکایی جنگیدمد . حرف حق را در همه جا بایذ زد و در مثل مناقشه نیست . . درود خدا بر این فرد 0امیر سرکرده) کسانی که مشکل برای اقای سرکرده میتراشند بذانند عمر این دولت که همیشه وعده دروغهایش زبان زد است تا 8 ماه دیگره .و ان اقایان باید از کرده خود شزمسار شوند .
در گزارش هواشناسی گریز به برجام واقعا جای تامل داره .
افرین اقای سرکرده شجاع .بیشعور کسی که حقایق رامیخواهد ازترس پنهان کند شماهرکجا باشی بخاطر شجاعتت موفق خواهی بود وبرکناری شمااز کار دلیل استبداد روحانی وحامیان اوست.
دزدی 8 هزار میلیاردی چیزی نیس حرف زده طوریه مسخره بازیه
البته شاید می خواست بگه به حرفهای امریکا شاید بشه اطمینان کرد اما دولت یازدهم نه همش دروغ میگن
به نظر من باید امیر سرکرده اعدام میشد و مرگ را به چشمان خود میدید که کشوری که به ملت ایران ظلم کرده و صغیر و کبیر نمیشناسه باید شیرینی داده بشه نه اینکه توهین کنند.
چرا نان مردم را آجر می کنید چرا این همه سانسور
همیشه گفته اند واقعیت تلخ است.
سلام چرا دولت ناراحت شده مگه امریکا داداش بزرکشه
اونکه نمیشه بهش اعتماد کرد روسه ...روس ...مجید جان
من که باور نمی کنم به این خاطر باشه
نترس امیر جان امام فرمودند امریکا هیچغلطی نمی تواند بکند حتی با نفوذ انشا الله بعضی ها که اشتباه کردند به این نتیجه می رسند که واقعا مسولین به امریکاییها اعتماد نکنید.
یعنی هنوز میخواید بگید حرف بدی زده ولی واقعا مثال بجایی زد مسئولین هواشناسی دست بردارید از پاچه خواری...
علتش ترسه.چون ممکنه با این وضع گرانی و بیکاری مردم به دولت اعتراض بشه که گولت زدند و هسته ای را هم ازت گرفتند.تحریم هم سرجاشه.وگرنه سرکرده حرف بدی که نزد هیچ.واقعیت را گفت.اونم نزدیک انتخابات
بنده خدا بخاطر یه حرف حق ممنوع التصویر شده ! ببینید کوتاه فکری مسولان تا کجاست
دولت اگه فکر میکنه میشه به امریکا اعتماد کرد.است یا است چون مردم اینطور فکر نمیکنند. و سرکرده هم از مردمه خوب در دولت جای ندارد.پول هم ندارد که رئیس بشود.
درود بر سرکرده کاملا درست گفتی
درسته ما جز به مسوولین زحمتکش، خدوم ، صادق و دست پاک خودمون به هیچ احدی اطمینان نداریم
با سلام . آقای سرکرده باید در مورد کار خودش حرف بزند .مگر دیپلمات است که در مورد دیملماسی حرف می زند .؟ به امریکا نباید اعتماد کردبله این درست است . آیا به غیر آمریکایی باید اعتماد کرد؟ آیا به انگلیس به فرانسه له چین له روسیه به ترکمنستان و غیره میشود اعتماد کرد؟ چرا دور می رویم ؟ آیا به اعتماد مردم به داخلی ها مثل احمدی نژاد درست بود؟ به بابک زنجانیها به خاوریها می شود اعتماد کرد؟ هرکسی وظیفه لی دارد. با امریکا هم باید به روش مناسب خودش برخورد کرد روشی که خسرانش برای ملت کمتر باشد . اگر جلوی خطای چنین اشخاصی را نگیرند فردا کارهای بزرکتری انجام می دهند . مملکت ما پر است از جاسوس . جاسوس کشورهایی که تلاش می کنند با بی اعتمادی به امریکا را از مرحله تعقل به مرحله احساس ببریم . از عرصه دیپلماسی به عرصه افکار عمومی و کف خیابانها ببریم

دیدگاه جدیدی بگذارید

پیوند خود را برای انعکاس معرفی کنید

عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
^
>