به دلیل عارضه قلبی؛
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی که غروب امروز در پی عارضه قلبی در بیمارستان بستری شده بود دار فانی را وداع گفت.
ارسال زمانبندی شده: 
يكشنبه, 19 دى, 1395 - 23:35

به گزارش عمارنامه، آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و یار دیرین امام خمینی (ره) لحظاتی پیش در سن 82 سالگی دعوت حق را لبیک گفت.

 

برپایه این خبر محمد حاجی آقاجانی معاون درمان وزیر بهداشت در خصوص اقدامات پزشکی انجام شده برای آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: ایشان در ساعت 18 امروز به طور ناگهانی دچار ایست کامل قلبی شدند.

وی افزود: ایشان بلافاصله به یکی از بیمارستان‌های تهران منتقل شده و در اورژانس با حضور یک تیم کامل پزشکی و مجرب عملیات احیا آغاز شد.

حاجی آقاجانی گفت: متاسفانه در ساعت 19.30 تلاش پزشکان بی‌نتیجه ماند و روح ایشان به ملکوت اعلی پیوست.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی مسئولیت‌های مهمی همچون عضویت در شورای انقلاب اسلامی، ریاست مجلس شورای اسلامی، ریاست مجلس خبرگان، ریاست جمهوری و ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام را برعهده داشت.

مدیرکل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز درباره زمان و نحوه برگزاری مراسم تشییع و خاکسپاری رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز گفت: هنوز در این خصوص تصمیم گیری نشده است و اطلاعات لازم در این خصوص متعاقباً اعلام شود.

لحظاتی پیش جهانگیری معاون اول، منتظری دادستان کل کشور و یونسی مشاور رییس جمهور در بیمارستان شهدای تجریش حضور یافته و مصیبت وارده را به خانواده مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی تسلیت گفتند.

طبق آخری اخبار پیکر آیت الله هاشمی به بیمارستان جماران انتقال یافت.

 3 روز عزاي عمومي در كشور به علت فوت يار ديرين انقلاب آيت الله  هاشمی رفسنجانی

 

مراسم تشییع و خاکسپاری آیت الله هاشمی رفسنجانی

سه شنبه ۲۱ دی ماه ۹۵ ساعت  10 صبح مراسم تشییع پیکر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از دانشگاه تهران به سمت آرامگاه ابدی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار خواهد شد.

حسين مرعشی گفت: تشییع پیکر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی روز سه‌شنبه ١٠ صبح از دانشگاه تهران و تدفین وی در قم خواهد بود.

پیش از این برخی از  رسانه‌ها از قول محسن رضایی محل تدفین آیت‌الله هاشمی را مشهد اعلام کرده بودند

 

پیام رئیس جمهور به مناسب درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی 

در بخش‌هایی ازین پیام می‌خوانیم:

در ایام سوگ فاطمه معصومه(س) و شهادت مظلومانه امیر کبیر، ایران به سوگ سردار شایسته خویش نشست و قهرمان ملی مبارزه با استبداد و استعمار، سر بر آستان حق نهاد.

حضرت آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی فرزند ثابت قدم روح الله، همراه و همدل دیرین رهبری، چهره ممتاز و تاریخ‌ساز انقلاب اسلامی و دلسوز واقعی مردم؛ پس از عمری مجاهدت و صبوری به ملاقات حق شتافت. 

سخن گفتن از هاشمی که سال‌ها در کنار او بودم برای من بسیار دشوار است. وی در طول مبارزات مردم ایران تحت زعامت امام بزرگوار، یک انقلابی تمام‌عیار بود. سال‌ها زندان و شکنجه، او را از راه آن مراد جدا نکرد. او همواره یکی از پیشتازان بنام انقلاب اسلامی بود. او بود که از قم تا نجف و از پاریس تا تهران هرگز امام و مرادش را تنها نگذاشت. 

هاشمی از معماران برجسته نظام جمهوری اسلامی ایران است؛ قانون اساسی، مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان رهبری، ریاست جمهوری، مجمع تشخیص مصلحت نظام، حزب جمهوری اسلامی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، جهاد سازندگی و تمام نهادهای انقلاب اسلامی مدیون تدبیر و آینده‌نگری این مرد فرداها است.

امروز اسلام سرمایه‌ای پرارزش، ایران امیری بزرگ، انقلاب اسلامی پرچمداری شجاع و نظام مُدبری کم‌نظیر را از دست داد.

او محبوب امام بود و خادم مردم؛ هرکجا که او مسئولیت آن را بر عهده داشت، مایه آرامش امام و رهبری و مردم بود. او تحلیل‌گیری توانا بود که جهان را به‌خوبی می‌شناخت. خطبه‌های نمازش در روزهای سخت دفاع مقدس به همه روحیه می‌داد. او در مظلومیت، چون یار دیرینش شهید بهشتی بود و ناسپاسی‌ها را به آسانی تحمل می‌کرد.

هاشمی هیچ‌گاه از جنگ نهراسید ولی همواره صلح را گرامی می‌داشت؛ هم فرمانده شجاع میدان‌های جهاد و شهادت بود و هم قهرمان مذاکره برای پایان جنگ. سخن گفتن از بزرگ‌مردی که به‌حق سنگ زیرین آسیای نظام بود، ساده نیست. 

محرم امام و یاور بی بدیل مقام معظم رهبری بود. برای ایران و ایرانی، آرزوهای بزرگی داشت و تا جان داشت برای سربلندی میهن اسلامی کوشید. 

اینجانب با اعلام سه روز عزای عمومی و یک روز تعطیل رسمی؛ مصیبت بزرگ فقدان این قهرمان ملی، اندیشمند بزرگ اسلامی و سرمایه بی‌بدیل نظام جمهوری اسلامی ایران را محضر حضرت بقیه الله روحی له الفداه، مقام معظم رهبری، مراجع عظام تقلید، علما و فضلا، شخصیت‌های انقلاب و نظام، ملت قدرشناس ایران به‌خصوص مردم شریف استان کرمان و شهر رفسنجان، همه یاران و دوستداران و ارادتمندان ایشان به‌ویژه خانواده گرامی، همسر مکرمه و صبور و همچنین فرزندان و برادران آن مجاهد نستوه صمیمانه تسلیت می‌گویم و از درگاه خداوند متعال برای آن مرد بزرگ علو درجات و همجواری با ائمه اطهار(ع) و مرادش امام خمینی(ره)، همرزمان و شهدای انقلاب اسلامی، و برای همه بازماندگان صبر و أجر مسألت می‌دارم.

حسن روحانی

رییس جمهوری اسلامی ایران

  اطلاعیه خانواده آیت الله هاشمی رفسنجانی  به مناسبت رحلت ایشان: 

بسم الله الرحمن الرحيم

روح بلند بزرگمرد تاریخ معاصر ایران به مرادش خمینی کبیر پیوست.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در حالی امشب و در شب شهادت امیرکبیر دار فانی را وداع کرد که طی 60 سال مبارزه و مجاهدت، عمر خود را صرف مردم ایران نمود؛ مردمی که اینک با احساسات پاک خود تسلی خاطر بستگان و علاقه‌مندان ایشان هستند.

خمینی کبیر مراد هاشمی فرمود: «هاشمی زنده ‌است چون نهضت زنده است» و امروز باید گفت هاشمی زنده است چون خمینی زنده است. امروز اگرچه جسم خسته هاشمی که یادگارهای فراوانی از شکنجه‌های دوران مبارزه در خود دارد آرام گرفته است، اما تفکر هاشمی و نگاه بلند او در میان میلیون‌ها ایرانی سرافراز جریان دارد و کدام حیاتی بالاتر از تداوم بینش این شخصیت بزرگ.

هاشمی در حالی به همرزمانش بهشتی، مطهری و باهنر پیوست که ماموریت خود را در دفاع از انقلاب و حراست از آینده ایران به بهترین نحو برآورده ساخت و در این راه چه پیش از انقلاب و چه در طول چهار دهه سپری شده از انقلاب آماج تیرهای زهرآگین بود. 

هاشمی برای مردم زیست و برای مردم کوشید و مردم چه زیبا قدر این بزرگمرد را دانستند و با حمایت‌های بی‌دریغ خود عزتی کم‌نظیر را در میان همه بی‌مهری‌ها برایش رقم زدند. 

جمهوری اسلامی و رهبری انقلاب اگرچه یاوری دیرینه و رکنی رکین را از دست داد، اما راه هاشمی ادامه خواهد داشت و جوانان این کشور آینده‌ای درخشان را همان‌گونه که هاشمی آرزوی دیرینه‌اش را داشت رقم خواهند زد. 

مراسم تشییع پیکر پاک آیت‌الله هاشمی رفسنجانی روز سه‌شنبه 21 دی‌ماه از ساعت 10 صبح از دانشگاه تهران آغاز و پیکر این مبارزه نستوه در کنار مرقد مطهر فاطمه معصومه(س) در قم،‌ مبدا مبارزه آرام خواهد گرفت.

 

در پایان ضمن تسلیت این ضایعه به ملت شریف ایران و رهبر معظم انقلاب و مراجع تقلید امید دارد روح این بزرگمرد با ارواح طیبه،‌اولیای الهی،‌شهدای انقلاب و امام  شهدا محشور گردد.

 

پیام تسلیت امام خامنه‌ای/درگذشت «رفیق دیرین»

 

در پی درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، امام خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی پیام تسلیت مهمی صادر کردند. متن این پیام به شرح ذیل است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم
انّا لله و انّا الیه راجعون
 با دریغ و تأسف خبر درگذشت ناگهانی رفیق دیرین، و همسنگر و همگام دوران مبارزات نهضت اسلامی، و همکار نزدیک سالهای متمادی در عهد جمهوری اسلامی جناب حجت‌الاسلام والمسلمین آقای شیخ اکبر هاشمی رفسنجانی را دریافت کردم. فقدان همرزم و همگامی که سابقه‌ی همکاری و آغاز همدلی و همکاری با وی به پنجاه و نه سال تمام می‌رسد، سخت و جانکاه است. چه دشواریها و تنگناها که در این دهها سال بر ما گذشت و چه همفکریها و همدلیها که در برهه‌های زیادی ما را با یکدیگر در راهی مشترک به تلاش و تحمل و خطرپذیری کشانید. هوش وافر و صمیمیت کم‌نظیر او در آن سالها، تکیه‌گاه مطمئنی برای همه‌ی کسانی که با وی همکار بودند به ویژه برای اینجانب به شمار می‌آید. اختلاف نظرها و اجتهادهای متفاوت در برهه‌هائی از این دوران طولانی هرگز نتوانست پیوند رفاقتی را که سرآغاز آن در بین‌الحرمین کربلای معلّی بود به کلی بگسلد و وسوسه‌ی خناسانی که در سال های اخیر با شدت و جدیت در پی بهره برداری از این تفاوت های نظری بودند، نتوانست در محبت شخصی عمیق او نسبت به این حقیر خلل وارد آورد.
او نمونه‌ی کم نظیری از نسل اول مبارزان ضد ستم شاهی و از رنج دیدگان این راه پر خطر و پر افتخار بود.
 سال ها زندان و تحمل شکنجه های ساواک و مقاومت در برابر این همه و آن گاه مسئولیت های خطیر در دفاع مقدس و ریاست مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان و غیره، برگ های درخشان زندگی پر فراز و نشیب این مبارز قدیمی است.
 با فقدان هاشمی اینجانب هیچ شخصیت دیگری را نمی شناسم که تجربه ای مشترک و چنین دراز مدت را با او در نشیب و فرازهای این دوران تاریخ ساز به یاد داشته باشم.
 اکنون این مبارز کهنسال در محضر محاسبه‌ی الهی با پرونده‌ای مشحون از تلاش و فعالیت گوناگون قرار دارد، و این سرنوشت همه‌ی ما مسئولان جمهوری اسلامی است.
 غفران و رحمت و عفو الهی را برای وی از صمیم قلب تمنا می‌کنم و به همسر گرامی و فرزندان و برادران و دیگر بازماندگان ایشان تسلیت عرض میکنم .
غفرالله لنا و له
سید علی خامنه ای
19 دیماه  1395

 

 آیت الله آملی لاریجانی در پیامی درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را تسلیت گفت.

 متن پیام رئیس قوه قضاییه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحيم

انالله و انا اليه راجعون

خبر ارتحال مرحوم آیت الله اکبرهاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام موجب تأسف اینجانب گردید.

ایشان سالهای متمادی از مبارزان نهضت در دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی بودند و بعد از انقلاب نیز از موثرترین شخصیتهای نظام در کنار امام (ره) و مقام معظم رهبری در سمتهای مختلف به نظام اسلامی خدمت کردند.

رحلت این یار دیرین امام (ره) و مقام معظم رهبری را به محضر حضرت بقية الله الاعظم (عج) و رهبرمعظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) و بازماندگان آن مرحوم تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای آن فقید سعید غفران الهی و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل آرزومندم.

صادق آملی لاريجانی

 

اعلام سه روز عزای عمومی در ایران/سه شنبه تعطیل است

در پی درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام هیادت دولت بیانیه ای را بدین شرح صادر کرد:

بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
 عالم مجاهد ، انقلابی نستوه و یار دیرین حضرت امام رضوان الله تعالی علیه که عمر پر برکت خود را در شکل گیری انقلاب اسلامی ، استقرار نظام جمهوری اسلامی و ایفای مسئولیت های خطیر در اداره کشور و دفاع مقدس سپری کرد به دیدار معبود شتافت. نام ، یاد و آموزه های آن یار سفر کرده همواره بر تارک ایران و انقلاب اسلامی در درخشش و الگوی وفاداران به آرمان های انقلاب اسلامی خواهد بود .

 هیات دولت جمهوری اسلامی ایران این ضایعه بزرگ را به حضرت بقیه الله الاعظم ارواحنا فداه، مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای مد ظله العالی، علما و مراجع بزرگوار تقلید، خانواده گرامی ایشان و ملت شریف ایران تسلیت عرض می کند و به مناسبت تجلیل از این یار دیرین امام و رهبری سه روز عزای عمومی و روز سه شنبه 21 دی ماه 1395 را تعطیل عمومی اعلام می کند و ملت قدر شناس ایران را به شرکت باشکوه و تاریخی در مراسم تشیع پیکر پاک ایشان دعوت می‌نماید. 


دانشگاه‌ آزاد درگذشت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی را تسلیت گفت

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی در پی درگذشت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی اطلاعیه‌ای صادر کرد. 

در این اطلاعیه آمده است: در پی ارتحال جانگداز آیت‌الله هاشمی رفسنجانی ضمن عرض تسلیت مجدد به عموم مردم شریف ایران و جامعه اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی در پی تماس های متعدد دانشجویان و همکاران گرامی در خصوص تعطیلی یا عدم تعطیلی دانشگاه در روزهای آینده که همزمان با ایام امتحانات دانشگاه می باشد به اطلاع عموم اساتید، دانشجویان، کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی می رساند هرگونه تعطیلی دراین خصوص تابع تصمیمات هیات محترم دولت خواهد بود.

این اطلاعیه می‌افزاید: در صورت تصویب تعطیلی از سوی دولت امتحانات و واحدهای دانشگاهی تعطیل و در غیر این صورت مطابق برنامه های قبلی اعلام شده برگزار خواهد شد.

زمان تشییع آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی قطعی شد

محمد هاشمی رفسنجانی برادر و رئیس دفتر رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام امشب(یکشنبه، 19 دی) با حضور در کنار پیکر مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در جماران با قدردانی از حضور مردم و مسئولان به دلیل حضور در کنار پیکر برادر خود، گفت: مراسم تشییع پیکر مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی سه شنبه برگزار می شود.  وی افزود: البته هنوز محل دفن پیکر ایشان مشخص نشده است.  محمد هاشمی درباره علت فوت آیت الله هاشمی هم گفت: ایشان امروز ساعت 17:45 دقیقه وضعیت حالشان وخیم شد که به بیمارستان منتقل شدند و پس از آن رحلت کردند.

 

خبر درگذشت هاشمی‌رفسنجانی در صدراخبار جهان

رسانه‌های مختلف خبری در سراسر جهان بلافاصله پس از انتشار خبر رحلت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، این خبر را در صدر اخبار خود قرار دادند. شبکه‌های تلویزیونی جهانی نیز با قطع برنامه‌های خود، خبر رحلت ایشان را پوشش داده و کماکان این خبر در صدر اخبار آنها قرار دارد.

 

خبر رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در میان کاربران فضای مجازی نیز بازتاب گسترده‌ای داشت و هم‌اکنون (#هاشمی_رفسنجانی) به یکی از ترندهای پربازدید در میان کاربران شبکه‌های مجازی تبدیل شده است.

 

 

خبر درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در ایستگاه مرکزی قطار زوریخ

 

پیام توئیتری حسن روحانی

حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در پی درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پیامی کوتاه در توئیتر منتشر کرد. او نوشته است: روح بزرگ‌مرد انقلاب و سیاست، مظهر صبر و استقامت به آسمان عروج کرد.

 

 

حضور رئیس‌دفتر مقام معظم رهبری در حسینیه جماران

آیت‌الله محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری لحظاتی پیش در حسینیه جماران تهران حضور یافت. پیکر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی هم دقایقی پیش به این حسینیه منتقل شده است.  محمدجواد ظریف، محمدرضا عارف، محمدباقر نوبخت، محسن رضایی، علی‌عسگری رئیس سازمان صداوسیما، طیب‌نیا وزیر اقتصاد، حجت‌الاسلام یونسی دستیار ویژه رئیس‌جمهور و تعداد دیگری از شخصیت‌های سیاسی و نمایندگان مجلس نیز در جماران حاضر شده‌اند.

 

 

پیکر آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی به احتمال فراوان در حرم امام(ره) تدفین می‌شود

اخبار رسمی درباره مراسم تشییع و محل تدفین آیت‌الله هاشمی رفسنجانی هنوز اعلام نشده، با این حال برخی اخبار غیررسمی حاکیست که تشییع ایشان روز سه شنبه هفته جاری و تدفین ایشان در حرم امام خمینی(ره) خواهد بود.

حسین مرعشی از بستگان آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی نیز گفت که  پیکر آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی برای برگزاری مراسم تشییع به جماران منتقل شده است.

 

اولین تصویر از پیکر آیت‌الله هاشمی

 

 

ازدحام مردم در مقابل بیمارستان شهدای تجریش بعد از درگذشت یار دیرین امام و رهبری


  

 

کلید واژه ها: 

دیدگاه‌ها

خدا را شكر كه به جهنم رفت
جهنم جای تو و امثال توست که جگرش را با .........خون کردید.
از کجا معلوم جای تو اونجا نباشه اینقدر به خوددت مطمعن نباش
آقای علیرضا فقط براتون متاسفم
متاسف چی هستی ؟بنده خدا نظرشو گفته با این حرفها هم نه کسیو به بهشت میبرن نه به جهنم برو فکر خوددت باش که یه وقت مال کسیو نخوری یا باعث ظلم به کسی بشی
کافر همه را به کیش خود پندارد
کلی خندیدم ،اصلا فکرشو هم نمیکردم اینچین ادمایی هم بمیرن خدایا شکرت که مرگ رو افریدی وگرنه ما انسانها همدیگرو میخوردیم یه عمر کوتاه 70،80ساله دادی اینطوری حق همو میخوریم وای بران روزی که عمر کلاغو به ما میدادی یا زندگی بیپایان میبود....
همه از خداییم و بسوی او بر میگردیم بسیار متاثر شدم خدایش بیامرزد
همه از خداییم و بسوی او بر میگردیم بسیار متاثر شدم خدایش بیامرزد
ایشان مجاهدی فداکار و سیاستمداری بسیار قوی و موثر بودندوروحش شاد0بسیار اندوهگین شدم
خوشا به حالش که میهمان امام روح اله شد خداوند بیامرزد
خداوند همه رفتگان را بیامرزد
خدایش رحمت کند انسان مبارزی بود
خداوند عاقبت همه رو به خیر کند مخصوصا کسانی که به راحتی توهین میکنند و ...
خداوند بیامر عاقبت همه رو به خیر کند مخصوصا کسانی که به راحتی توهین میکنند و ...
عزیزان نظرات همه محترم است اما مواظب باشید دو قطبی بین موافقان و مخالفان ایشان صورت نگیرد
این عالم بزرگور برای نظام جمهوری اسلامی زحمت فروانی کشید مرحوم هاشمی فقط یار امام نبود بلکه یار تمام ملت ایران بود خدارحمتش کند
کمر انقلاب شکست
مرگ حق است ای کاش همه مانند ایشان باعزت وکرامت ودعای مردم راپشت سرشان داشته باشند نه نفرین ملت
ایشان باعزت وکرامت بهسرای ابدی رفتند ای کاش همه مانند ایشان باعزت وکرامت به سرای باقی بشتابند ولعن ونفرین اکثریت ملت راپشت سرنداشته باشند
ملت ایران استوانه نظام ویارواقعی امام وخدمتگذار صادق راازدست دادند روحش شاد مرگ حق است احدی باقی نخواهدماند ولی کاش همه مانند ایشان باعزت وکرامت ودعای اکثریت امت به سرای باقی بشتابند
انالله و انا الیه راجعون واقعا متاثر شدیم،خدا رحمتشون کنه. قضاوت نکنید و باصاحب عزا همدردی کنید حداقل در این لحظات
انالله و انا الیه راجعون واقعا متاثر شدیم،خدا رحمتشون کنه. قضاوت نکنید و باصاحب عزا همدردی کنید حداقل در این لحظات
3 روز عزاي عمومي در كشور به علت فوت يار ديرين انقلاب آيت الله هاشمی رفسنجانی دانشگاه ها و ادارات كشور نيز به مدت ٣ روز تعطيل مي باشند. آیا درسته؟ تلویزیون که چیزی نگفته؟
خداونداین بزرگ مرد انقلاب واستوره صبرواستقامت را رحمت کند
در روند تاریخ زمانی که امتهان الهی پیش می آید معمولا انسانهای با ایمان و مسلمانان واقعی اندک می شوند و این افرادِ کم ، بیشتر مورد ظلم و تعدی ستمگران قرار می گیرند که شخص مرحوم جناب آقای رفسنجانی از این گروه مبارز و کم بودند. در زمانی نه چندان دور مرحوم جناب آقای رفسنجانی زیر اسارت و شکنجه، شاهان بی کفایت و ستمگران قرار داشتند تا اینکه اراده خداوند بر آن قرار گرفت تا رحمت خاصه خداوند بر ملت ایران قرار بگیرد که به پشتییبانی و مبارزه این بزرگان، نعمات خداوند منان برای مردم ایران کامل شد، و انقلاب اسلامی ایران به بار نشست. ارزش انسان نزد خدا فقط میزان ایمان، عقل و شجاعت است، نزد خداوند تنها انجام درست و کامل وظیفه ای که خدا بر دوش هر کدام از مردم و مسئولین نهاده شده مهم است، ثروت واقعی هر انسان میزان اخلاص اوست چیزی که فقط خداوند به اندازه آن واقف است، تاریخ انقلاب اسلامی به خوبی شاهد است که عملکرد و اقدامات بسیار مثبت و زیاد مرحوم آقای رفسنجانی خود نمونه و الگوئی بود که ایشان در تمام عمر پر برکت شان در مسئولیت های خطیر و در دفاع مقدس با پشتوانه کاری مثال زدنی تا لحظات آخر عمر پر برکت شان به خوبی انجام داده اند، اینک داغ از دست دادن این فرهیخته بزرگوار که از نسل اول مبارزین ستم شاهی بودند و سالها زندان و شکنجه و تبعید را به جان خریده بودند دل ملت ایران را به درد آورده است ضمن عرض تسلیت به ملت ایران و خانواده محترم ایشان از خداوند منان برای این عزیز تازه سفر کرده اجر فراوان و برای به سوگ نشستگان شان صبر جمیل را مسئلت دارم.
روحش شاد.خداوند اورا با رهبر فقید انقلاب محشور وبه بازماندگان صبر عنایت فرماید انا لله وانا الیه راجعون. .
خدا همه خدمتگذاران انقلاب ورهبری را رحمت کند
خداوند رحمتشان کند.کمر انتقلاب شکست
ستون انقلاب و ایران بود خدایش باصالحین وائمه محشورش فرماید
خداوند روحش را با همفکرانش محشور گرداند.
روحش شادمبارزبزرگ وسیاست مداری بی نظیربود
خداونداین بزرگ مردانقلاب راقرین رحمت نموده وباائمه اطهار وانبیاء واولیاءو امام (ره)مهشورگرداند
روحش شادویادش گرامی واقعا"فقدانش ضایع بزرگی است

دیدگاه جدیدی بگذارید

پیوند خود را برای انعکاس معرفی کنید

عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
^
>