جان بولتون:
نماینده اسبق آمریکا در سازمان ملل متحد گفته که قرار دادن نام سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی در فهرست سازمان‌های «تروریستی» روش مناسبی برای خروج آمریکا از توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 خواهد بود.
ارسال زمانبندی شده: 
شنبه, 23 بهمن, 1395 - 08:37

به گزارش عمارنامه، «جان بولتون»، نماینده اسبق آمریکا در سازمان ملل متحد گفته که قرار دادن نام سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی در فهرست سازمان‌های «تروریستی» روش مناسبی برای خروج آمریکا از توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 خواهد بود.

وی این اظهارات را در نشستی که «مرکز یهودی امنیت ملی آمریکا» و گروه «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» آن را برگزار کردند، مطرح کرد. 

خبرگزاری رویترز چند روز پیش مدعی شد دولت ترامپ در ادامه اقدامات خصمانه ضد ایران در تلاش است تا نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دهد.

مقام‌های ارشد دفاعی و امنیتی آمریکا درباره این اقدام احتمالی دولت ترامپ هشدار داده و تأکید کرده‌اند گذاشتن نام سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی می‌تواند امنیت نیروهای آمریکایی در عراق و روند جنگ با داعش را به خطر بیندازد.

بولتون در پاسخ به سوالی درباره منظور «مایکل فلین»، مشاور امنیت ملی کاخ سفید از بیان «رسماً به ایران اخطار می‌دهیم» گفت: «به نظر من معنی این حرف آن است که برجام یک قدم با محو شدن فاصله دارد.»

بولتون افزود: «شاید اگر ما سپاه را سازمان تروریستی اعلام کنیم - کاری که باید ده سال پیش انجام می‌دادیم - ایرانی‌ها شانه بالا می‌اندازند و می‌گویند این اقدامی اهانت‌آمیز است. ما از توافق خارج می‌شویم. این عالی است. در این صورت، ما دقیقاً در نقطه مناسبی قرار می‌گیریم.»

 

 

 

کلید واژه ها: 

دیدگاه جدیدی بگذارید

پیوند خود را برای انعکاس معرفی کنید

عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
^
>