آخرین تحولات میدانی سوریه؛
نیروهای سوریه با هجوم تروریست‌های جبهه‌النصره به مناطق مسکونی شهر درعا مقابله کردند.
ارسال زمانبندی شده: 
سه شنبه, 26 بهمن, 1395 - 09:49

به گزارش عمارنامه،  به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، ارتش و نیروهای مسلح سوریه با هجوم تروریست های جبهه النصره به برخی از محله های مسکونی شهر درعا مقابله کردند و خسارات جانی و تسلیحاتی بسیاری بر آنان وارد آوردند.


تروریست های جبهه النصره، که قصد هجوم به محله های منشیه، حمیده الطاهر، میدان بصری و یک موسسه در شهر درعا را داشتند، با مقابله نیروهای سوریه مواجه شده و شکست خوردند.

تروریست‌ها که در هجوم به مدرسه یرموک در محله منشیه ناکام ماندند، در اقدامی جنایتکارانه محله های مسکونی شهر درعا را مورد حملات موشکی خود قرار دادند و همچنین با پرتاب کپسول‌های گاز، خسارات مالی بسیاری در این شهر به وجود آوردند.

در حومه حمص نیز ارتش و نیروهای مسلح سوریه تا 20 کیلومتری شهر تاریخی تدمر پیش رفته و مناطق تحت سیطره تروریست های جبهه النصرهدر غرب شهر رستن، شهرک کیسین و روستاهای تلدو و کفرلاها و برج قاعی در منطقه حوله  را هدف قرار دادند.

وزارت دفاع روسیه نیز اعلام کرد: نیروی هوایی روسیه بیش از 180 موضع تروریست‌ها را در استان حمص منهدم ساخته و 805 کیلومتر از اراضی تحت اشغال تروریست های داعش را آزاد کرده است و کمتر از 20 کیلومتر در دست عناصر تروریستی باقی مانده است.

به گفته این وزارتخانه، جنگنده‌های روسیه در هفته گذشته بیش از 90 حمله به مواضع تروریست ها در مسیر شهر تاریخی تدمر داشته اند.

از سوی دیگر، درگیری های میان تروریست ها در حومه حما به حدی افزایش یافته است که علاوه بر هلاکت شماری از عناصر دو گروه،  سرکرده امنیتی گروه تروریستی لواء الاقصی ملقب به "ابو ریحانه" به دست تروریست های جبهه النصره به هلاکت رسیده است. 

همچنین تروریست های گروه لواء الاقصی با عناصر هیئت تحریر الشام در محور مورک- صیاد در حومه شمالی حما  و حومه جنوبی ادلب درگیر شده‌اند.

 

 

 

 

دیدگاه جدیدی بگذارید

پیوند خود را برای انعکاس معرفی کنید

عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
^
>