در مصاحبه با جروزالم پست
سفیر ترکیه در سرزمین‌های اشغالی در اظهاراتی مضحک مدعی شد باید با بلندپروازی‌های ایران در منطقه مقابله شود.
ارسال زمانبندی شده: 
پنجشنبه, 26 اسفند, 1395 - 09:35

به گزارش عمارنامه، به نقل از وبسایت روزنامه صهیونیستی جروزالم پست؛ «کمال اوکم،» سفیر ترکیه نزد رژیم "اسرائیل" در اظهاراتی مضحک مدعی شد پرونده هسته‌ای ایران برای همه نگران‌کننده است.

وی روز چهارشنبه به روزنامه صهیونیستی جروزالم پست گفت: ترکیه نیز همانند اسرائیل نگران بلندپروازی‌های ایران در منطقه و ظرفیت‌های هسته‌ای این کشور است؛ اما در قیاس با تل‌آویو از استراتژی متفاوتی برای تقابل با ایران استفاده می‌کند. وی افزود آنکارا باور دارد بهترین راهکار برای آینده، محدود کردن و جلوگیری از گسترش ایران است، نه منزوی کردن این کشور.
در ادامه اظهارات مضحک سفیر ترکیه نزد رژیم صهیونیستی آمده است: «ما صدها سال است با ایران مرز مشترکی داریم که دستخوش تغییر نشده است. آن‌ها ما را رقیبی استراتژیک می‌بینند... ما این نیاز را درک کردیم که باید با آن‌ها تعامل داشته باشیم و بلندپروازی‌هایشان را کنترل کنیم.»
وی که پس از سخنرانی در دانشگاه تل‌آویو در یک جلسه پرسش و پاسخ شرکت کرده بود، مدعی شد ایران در سوریه به تدریج در حال پذیرش مسئولیت است. او افزود تصور این که ترکیه از جهان غرب فاصله می‌گیرد نادرست است. سفیر ترکیه در خصوص غزه نیز گفت آنکارا از ساکنان این منطقه حمایت می‌کند، نه از حماس.
ادعاهای مضحک و ضد ایرانی سفیر ترکیه در سرزمین‌های اشغالی در حالی مطرح می‌شود که هر روز اخباری از دردسرآفرینی آنکارا برای دولت‌های خاورمیانه و کشورهای اروپایی به گوش می‌رسد.

 منبع: العالم

 

 

 

 

دیدگاه جدیدی بگذارید

پیوند خود را برای انعکاس معرفی کنید

عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
^
>