چهارشنبه 5 ارديبهشت 1397 - 14:34
دادستان کل کشور
حجت الاسلام منتظری از مردم خواست در سراسر کشور هرجایی که ملاحظه کردند تعدی صورت گرفته حتما مراتب را به دادستان‌ها اعلام کنند.
ارسال زمانبندی شده: 
پنجشنبه, 26 اسفند, 1395 - 10:54

به گزارش عمارنامه، حجت الاسلام و المسلین منتظری دادستان کل کشور با بیان اینکه  حفظ محیط زیست وظیفه و تکلیف همه دستگاه‌ها است به اقدامات دستگاه قضا در برخورد با زمین خواری اشاره کرد و گفت: حفاظت از اراضی ملی امر و خواسته مقام معظم رهبری است که باید به آن جامه عمل بپوشانیم.

 
وی ادامه داد: حفظ محیط زیست هم یک مطالبه عمومی و مورد خواست مردم است و هم قانون وظیفه و تکلیفی را در این زمینه به عهده ما گذاشته، پس وظیفه داریم گام‌های لازم را برای حفاظت از اراضی ملی برداریم.
 
دادستان کل کشور تصریح کرد: قوه قضاییه در حد مقدوراتی که در اختیار دارد عزمش را جزم کرده و به دنبال این است که جلوی تعرضات گرفته شود منتهی این مسئله یک مسئله فراقوه‌ ای است.
 
حجت الاسلام و المسلمین منتظری لازمه برخورد با زمین خواری و تصرف اراضی ملی را هماهنگی دستگاه‌های ذیربط عنوان کرد و افزود: دستگاه‌ها باید هماهنگی لازم را داشته باشند و مسئولین وظیفه دارند این هماهنگی را ایجاد کنند، از سوی دیگر قوه قضائیه نیز در زمینه برخورد کوتاه نخواهد آمد.
 
وی از مردم خواست که به عنوان منابع اطلاعاتی مورد وثوق دستگاه قضایی در سراسر کشور هرجایی که ملاحظه کردند به حریم حقوق عمومی اعم از رودخانه‌ها، جنگل‌ها، اراضی و منابع ملی تعدی و تجاوز صورت گرفته حتما مراتب را به دادستان‌ها اعلام کنند.
 
دادستان کل کشور خاطرنشان کرد: در این زمینه بخشنامه‌ای صادر و دادستان‌ها نیز مکلف شده‌اند که در ایام تعطیلات نوروزی هرجا دیدند که تجاوز به اراضی صورت گرفته با این موضوع با جدیت برخورد کنند.

 منبع: میزان

 

 

 

 

دیدگاه جدیدی بگذارید

پیوند خود را برای انعکاس معرفی کنید

عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
^
>