کارشناس صهیونیست:
یک کارشناس مسائل نظامی و امنیتی اسرائیلی با اشاره به سقوط یک جنگنده اسرائیل توسط پدافند هوایی سوریه، آن را هشداری شوم برای اسرائیل برشمرد.
ارسال زمانبندی شده: 
شنبه, 28 اسفند, 1395 - 08:57

به گزارش عمارنامه، به نقل از پایگاه خبری العهد،  رون بن یشای کارشناس مسائل نظامی و  امنیتی پایگاه یدیعوت آحارانوت اسرائیل، معتقد است بشار اسد که در پی حمایت روسیه احساس اعتماد به نفس دارد، برای نخستین بار موشک‌های اس.ای.5 یا اس200 را به‌سمت جنگنده‌های اسرائیل که به‌گفته وی در صدد حمله به سلاح‌های «راهبردی» حزب‌الله بودند، هدف قرار دادند.

بن یشای افزود، در شمال سوریه در نزدیکی السفیره واقع در جنوب شرق حلب، کارخانه SERC واقع است که تولید کننده موشک‌های اسکود دی، با بُرد 700 کیلومتر است.

وی یادآور شد، احتمالاً هدف اسرائیل از این حمله، هدف قرار دادن موشک‌های دوربُرد بود و واکنش سوریه هنگامی رخ داد که هواپیماهای اسرائیلی هنوز در خاک سوریه نبودند اما برای نخستین بار توسط موشک‌های اس.ای.5 هدف قرار گرفتند.

این کارشناس اسرائیلی توضیح داد: این نوع موشک‌ها ساخت روسیه است که اخیراً نوع جدید آن در اختیار سوریه قرار داده شده است و از ویژگی‌های آن قابلیت پرواز در مسافت‌های چند صد کیلومتری است اما مانند اس400 و یا اس300 موشک‌های جدیدی به شمار نمی‌آیند.

بن یشای درمورد حادثه سرنگونی جنگنده اسرائیلی گفت: موشک‌های اس.ای.5 به‌مثابه تغییر در سیاست‌های نظام حاکم سوریه است و اکنون بشار اسد به‌دلیل حضور ارتش روسیه و پیروزی در حلب و نیز سلاح‌های راهبردی جدید که در اختیارش قرار داده شده است، احساس اعتماد می‌کند.

چرا سوریه به جنگنده‌های اسرائیل واکنش نشان داد؟

این کارشناس اسرائیلی ادامه داد، واکنش سوریه ناشی از اهمیت موضع مورد هدف اسرائیل بود و بشار اسد می‌داند با توجه به حضور نیروهای روس، اسرائیل واکنش نشان نخواهد داد.

به‌گفته وی شلیک موشک‌های سوری آن هم در شرایطی که جنگنده‌های اسرائیلی هنوز از خاک سوریه دور بودند، هشداری شوم و بیانگر افزایش تنش و قابلیت انفجار آن است و این حادثه می‌تواند موجب درگیری‌هایی شود که تا جنگ پیش برود.

منبع: تسنیم

 

 

 

 

دیدگاه جدیدی بگذارید

پیوند خود را برای انعکاس معرفی کنید

عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
^
>