وزارت امور خارجه سوریه
دولت سوریه ضمن محکوم کردن تجاوز جنگنده‌های رژیم اسرائیل به حریم هوایی این کشور، اعتراض خود را به سازمان ملل اعلام کرده است.
ارسال زمانبندی شده: 
شنبه, 28 اسفند, 1395 - 14:11

به گزارش عمارنامه، وزارت امور خارجۀ سوریه روز جمعه با ارسال دو پیام جداگانه به دبیر کل و رئیس شورای امنیت سازمان ملل، تجاوز جنگنده‌های اسرائیلی را «نقض صریح قوانین و مقررات سازمان ملل و حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه» خواند و آن را محکوم کرد.

بنا بر اعلام وزارت امور خارجۀ سوریه، اینگونه حمله‌ها با هدف تقویت روحیۀ ضعیف تروریست‌ها و جبران ناکامی‌های آنان در برابر ارتش سوریه انجام می‌شود.

در بخش دیگری از این پیام آمده است اسرائیل با طرح ادعاهای واهی در پی توجیه تلاش‌های گمراه‌کننده و مذبوحانه خود در قبال اشغال غیرقانونی بلندی‌های جولان سوریه، اراضی فلسطین و جنوب لبنان است.

دولت دمشق همچنین از سازمان ملل خواست اسرائیل را محکوم کرده و این رژیم را به توقف حمایت از تروریست‌ها در سوریه و پایبندی آن به قطعنامه‌های سازمان ملل در خصوص مبارزه با تروریسم و نیز قطعنامه 2253 این سازمان مبنی بر خروج از بلندی‌های اشغالی وادار جولان سازد.

خبرگزاری رسمی سوریه روز جمعه به نقل از ستاد فرماندهی ارتش گزارش داد چهار فروند جنگندۀ اسرائیلی با نقض حریم هوایی سوریه یکی از مواضع نظامی این کشور عربی را در نزدیکی پالمیرا در حومۀ شرقی حمص هدف قرار دادند.

بر اساس این گزارش، پدافند هوایی سوریه دو جنگندۀ اسرائیلی را هدف قرار داده که یکی از آن‌ها در سرزمین‌های اشغالی سقوط کرده است.

ارتش اسرائیل نیز اعلام کرد چندین «موشک ضد هوایی از سوریه» شلیک شد ولی هیچ‌یک از این موشک‌ها به هدف اصابت نکرد.

رسانه‌های اسرائیلی نیز مدعی شده بودند که این جنگنده‌ها کاروان تسلیحاتی جنبش مقاومت حزب‌الله لبنان را – که با گروه‌های تروریستی مستقر در سوریه مبارزه می‌کند - در خاک این کشور جنگ‌زده هدف قرار داده‌اند.

دولت دمشق بارها اعلام کرده است که اسرائیل و متحدان منطقه‌ای و غربی‌اش از گروه‌های تکفیری تروریستی که علیه دولت سوریه می‌جنگند، حمایت می‌کنند. بعلاوه ارتش سوریه تاکنون بارها محموله‌های تسلیحاتی و مهمات ساخت اسرائیل را از گروه‌های تروریستی در سوریه کشف کرده است.

منبع: پرس تی وی

 

 

 

 

دیدگاه جدیدی بگذارید

پیوند خود را برای انعکاس معرفی کنید

عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
^
>