نخست وزیر رژیم صهیونیستی
بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، یک روز پس از پذیرش حملات هوایی در خاک سوریه، گفت تل‌آویو به حملات هوایی علیه حزب‌الله در خاک این کشور عربی ادامه می‌دهد.
ارسال زمانبندی شده: 
يكشنبه, 29 اسفند, 1395 - 00:16

به گزارش عمارنامه، جنگنده‌های اسرائیلی روز جمعه حریم هوایی سوریه را نقض کردند و چندین منطقه را نزدیک شهر پالمیرا در مرکز سوریه هدف قرار دادند.

دولت سوریه گفت با موشک زمین به هوا این جنگنده‌ها را هدف قرار داده، یک جنگنده را سرنگون و به یک جنگندۀ دیگر آسیب وارد کرده است.

نتانیاهو روز شنبه مدعی شد که این حملات یک کاروان تسلیحاتی حزب‌الله را هدف قرار داده است.

وی مدعی شد: «زمانی که ما تلاش‌ها برای انتقال تسلیحات پیشرفته برای حزب‌الله را شناسایی می‌کنیم و ما اطلاعات آن را داریم و (هدف قرار دادن آن) از نظر عملیاتی امکان پذیر است، ما برای ممانعت از آن وارد عمل می‌شویم.»

نتانیاهو افزود: «به همین شکل عمل کردیم و در آینده نیز عمل خواهیم کرد.»

جنبش مقاومت حزب‌الله لبنان در سال‌های 2000 و 2006 در مقابل تجاوز نظامی اسرائیل از لبنان دفاع کرد. حزب‌الله همچنین مانع از سرریز اقدامات تروریستی سوریه به لبنان شد. جنبش مقاومت همچنین به دولت سوریه در مبارزه علیه گروه‌های تروریستی تکفیری کمک کرده است.

ارتش سوریه حملات هوایی اخیر اسرائیل را «تلاشی نافرجام» برای کمک به گروه تروریستی تکفیری داعش عنوان کرد.

از سوی دیگر اسرائیل با حملات هوایی علیه حزب‌الله و ارتش سوریه و همچنین با درمان معارضان ضد دمشق در منطقۀ اشغالی جولان، از تروریست‌ها در سوریه حمایت می‌کند.

یک نمایندۀ کنست اسرائیل در سپتامبر گذشته گفت تل آویو مستقیماً به گروه تروریستی جبهه النصره در بلندی‌های جولان کمک می‌کند.

به گزارش هاآرتص، اکرم حسون، با انتشار پیامی در شبکۀ اجتماعی فیس‌بوک خود گفت جبهه فتح الشام با حمایت آویگدور لیبرمن، وزیر امور نظامی رژیم اسرائیل، روستای دروز در جولان سوریه را بمباران کرده است.

رژیم اسرائیل تاکنون بارها مناطقی در سوریه را هدف حملات خود قرار داده است اما معمولاً مسئولیت این حملات را برعهده نمی‌گیرد. همچنین نتانیاهو اولین بار در آوریل 2016 به حملۀ اسرائیل به کاروان حزب‌الله در سوریه اذعان کرد.

منبع: پرس تی وی

 

 

 

 

دیدگاه‌ها

قطعا این رژیم منحوس پس از فراغت سوریه از دست نجاسات وهابی باید منتظر جواب دندان شکن ارتش همیشه سرافراز سوریه باشه با این تفاوت که تیغ بران حزب الله سرافراز را نیز در کنار دارد. یا حق

دیدگاه جدیدی بگذارید

پیوند خود را برای انعکاس معرفی کنید

عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
^
>