چهارمین روز نام‌نویسی انتخابات ریاست‌جمهوری‌
چهارمین روز نام‌نویسی از داوطلبان شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری صبح امروز جمعه ( 25 فروردین ماه) آغاز شد.
ارسال زمانبندی شده: 
جمعه, 25 فروردين, 1396 - 17:28

به گزارش عمارنامه، نام نویسی از داوطلبان شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری صبح روز سه شنبه ( ۲۲ فروردین ماه) با دستور وزیر کشور آغاز شد.  علی‌اصغر احمدی رئیس ستاد انتخابات کشور عصر روز گذشته اظهار داشت: در سه روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات ریاست‌جمهوری 644 نفر تاکنون نام‌نویسی کرده‌اند که از این تعداد 610 نفر آقا و 34 نفر خانم هستند.جوان‌ترین فردی که ثبت‌نام کرده ۱۸ سال و مسن‌ترین 89 ساله است.

نام نویسی از داوطلبان شرکت در این انتخابات از ساعت ۸ صبح الی ۱۸ بعد ظهر در محل ستاد انتخابات کشور انجام خواهد شد؛ بر اساس جدول زمابندی منتشر شده از سوی ستاد انتخابات کشور نیز نام نویسی از داوطلبان شرکت در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری تا ۲۶ فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

 

*در این گزارش که لحظه به لحظه در حال بروز رسانی می باشد، تمامی رویدادهای خبری و حاشیه ای سومین روز نام نویسی از داوطلبان شرکت در انتخابات ریاست جمهوری آمده که در ادامه می خوانید:

 

باتوجه به اینکه تا روز شنبه داوطلبان کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری سال 96 برای ثبت‌نام فرصت دارند بنابراین پیش‌بینی می شود بخشی از چهره‌های شناخته شده امروز با حضور در وزارت کشور، مراحل نام‌نویسی خود را تکمیل نمایند.

 

ساعت 8-9:

 

* تنها با گذشت ۴۵ دقیقه از آغاز چهارمین روز ثبت‌نام ٢٢ داوطلب برای نام‌نویسی در انتخابات ریاست جمهوری به ستاد انتخابات کشور مراجعه کردند.

* لامعی معاون بیمه ایران برای نامزدی در دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

 

ساعت 9-10:

 

*  مهدی کلهر، مشاور رسانه‌ای رییس‌جمهور سابق برای نام‌نویسی در انتخابات ریاست جمهوری، وارد وزارت کشور شد. وی گفت: مستقل آماده‌ام و با کسی هماهنگ نکردم.

 

*  نوید اهوازی یکی از داوطلبان ریاست جمهوری برای ثبت نام در انتخابات ۹۴ با چندین قفل باز شده آمده و می‌گوید این قفل‌ها را روحانی باز کرده است!

* تا ساعت ۹ صبح یعنی تنها یک ساعت از آغاز ثبت نام روز چهارم ۸۰ نفر به ستاد انتخابات مراجعه کرده اند که تا کنون ۳۳ نفر از آنان موفق به ثبت نام کردن شدند.

* از حواشی چهارمین روز ثبت‌نام انتخابات می‌توان به درخواست نام‌نویسی یک نوجوان 14 ساله با لباس بختیاری اشاره کرد. وی موفق به ثبت‌نام نشد.

 

* رکورد ثبت‌نام‌کنندگان انتخابات یازدهم ریاست‌جمهوری شکسته شد. در انتخابات یازدهم مجموعا ۶۸۶ نفر داوطلب کرسی ریاست‌جمهوری بودند که تاکنون تعداد داوطلبان انتخابات دوازدهم از 687 نفر عبور کرده است.

* برخی منابع خبری از احتمال حضور حسن روحانی در وزارت کشور برای ثبت نام در انتخابات در روز جاری خبر دادند.

* علیرضا زاکانی نماینده سابق مجلس و یکی از کاندیداهای جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی بعداز ظهر امروز (جمعه، 25 فروردین) با حضور در وزارت کشور، در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم ثبت نام می‌کند.

 

 

ساعت 10- 11:

 

* رئیس ستاد انتخابات کشور از ثبت نام ۷۱۷ نفر تا این لحظه در انتخابات خبر داد./  ۱۷ و ۸۸ پایین‌ترین و بالاترین سن ثبت‌نام کنندگان بوده است.

* سعید یاری دبیرکل سازمان دفاع از منافع ملی ایران با رنگ انتخاباتی سفید ثبت‌نام کرد. وی در بدو ورود به وزارت کشور گفت: برنامه‌ام دولت نجات با اجرای طرح ضربتی ایجاد اشتغال فوری است.

- نعمت الله سبحانی مدیر کل سابق پدافند غیرعامل استان بوشهر هم به ستاد انتخابات آمد تا نام خود را در میان داوطلبان انتخابات ثبت کند. او با بیان اینکه کابینه ام جوان خواهد بود گفت:  دلیلی ندارد رد صلاحیت شوم؛ چراکه توان اداره قوه مجریه را دارم.

 

ساعت 11- 12:

 

کاندیدایی که رد صلاحیت می شود

* کاندیدایی برای ثبت نام به ستاد آمد و هنگامی که داشت از پله ها پایین می آمد در واکنش به عکس گرفتن عکاسان پوشه ای که در دست را جلوی صورت خود گرفت و گفت عکس نگیرید. این جمله داوطلب مورد اعتراض عکاسان قرار گرفت که داوطلب در جواب انها گفت: آخر تائید صلاحیت نمی شوم بدلیل اینکه کراوات دارم.

شیخیانی هم ثبت نام کرد

* امر الله شیخیانی هم در چهارمین روز ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری به محل ستاد انتخابات کشور آمد. وی دبیرکل حزب مردم و اصلاح طلب است.

* امین الله رشیدی خواننده و آهنگساز پیشکسوت کشورمان که برای ثبت نام در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به ستاد انتخابات وزارت کشور آمده بود، به دلیل نقص مدارک موفق به ثبت نام نشد.

* حسن نوروزی سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس هم برای ریاست جمهوری اعلام آمادگی کرد./ نوروزی: شعارم مبارزه با فساد است.

 

ساعت 12-13:

 

یک اصلاح‌طلب دیگر برای انتخابات ثبت‌نام کرد

 

* محمد فومنی دبیرکل حزب مردمی اصلاحات برای نام‌نویسی در انتخابات ریاست جمهوری در ستاد انتخابات کشور حضور یافت.

 

ضربه گیر روحانی آمد

 

* محسن غرویان هم برای نام‌نویسی در انتخابات ریاست جمهوری در ستاد انتخابات کشور حضور یافت. غرویان: شعارم علم و عقلانیت و اخلاق است/در حمایت از روحانی کناره‌گیری می‌کنم.

 ساعت 13-14:

 

آخرین آمار ثبت‌نام کنندگان

 

 تا ساعت 13 امروز ،812 نفر در انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرده‌اند.

* برخی اخبار غیررسمی حاکی از آن است که سعید جلیلی که پیش از این احتمال قوی می‌رفت برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کند، برای وحدت بیشتر در جبهه انقلاب از تصمیم خود منصرف شده است.

* مصطفی کواکبیان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم وارد وزارت کشور شد. وی گفت: پوششی نیستم، تا اخر هستم.

 

 

ساعت 14-15:

 

ثبت نام ۲۲۲ نفر در روز چهارم تا ساعت ۱۴

* تعداد ثبت‌نام کنندگان به 863 نفررسید

- تا ظهر امروز 863 نفر برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کردند که از این تعداد 807 نفر مرد و 56 نفر زن هستند.

- امروز (جمعه) به عنوان روز چهارم ثبت‌نام (جمعه) 251 نفر برای ثبت نام به ستاد انتخابات کشور مراجعه کردند که ثبت‌نام 222 نفر قطعی شده و از این میان و 22 نفر زن هستند.

- 235 نفر از ثبت‌نام کنندگان امروز  لیسانس هستند و 59 نفر با سابقه ایثارگری ثبت نام کردند. جوانترین و مسن ترین ثبت‌نام کننده هم به ترتیب دارای 18 و 88 سال سن هستند.

 

ساعت 15-16:

 

زاکانی با شعار دولت اقدام و اصلاح آمد

علیرضا زاکانی نماینده سابق مجلس برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری به وزارت کشور آمد. زاکانی در پاسخ به این سوال که به نفع کسی کنار می روید؟ گفت: می ایستیم ان شا الله. او در رابطه با تایید یا رد صلاحیت احتمالی احمدی نژاد سکوت کرد و گفت: راجع به خودم سوال کنید. زاکانی نام دولتش را دولت اقدام و اصلاح عنوان کرد./ وی همچنین درباه جمنا گفت: جمنا به هر جمع بندی برسد همه باید با وحدت نظر این حرکت را تایید و دنبال کند.

 

 

 

چهارصد و چهل و چهارمین داوطلب وارد ستاد شد

- چهارصدو چهل و چهارمین داوطلب انتخابات ریاست جمهوری ساعت 15:15  وارد ستاد انتخابات شد

 

ساعت 16-17:

 

ورود روحانی به وزارت کشور

حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور فعلی نیز دقایقی قبل برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری وارد ساختمان وزارت کشور شد.

آخرین آمار از تعداد ثبت‌نام ها

 

از ساعت 8 صبح امروز تا ساعت 15:30 در چهارمین روز ثبت‌نام از داوطلبان دوازدهیمن دوره انتخابات ریاست‌جمهوری 307 نفر ثبت‌نام کرده‌اند.

در مجموع تاکنون 950 نفر برای انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرده‌اند.

جوان‌ترین و مسن‌ترین داوطلب دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری به ترتیب دارای 18 و 88 سال سن هستند.

تاکنون 18 چهر شاخص در انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرده‌اند.

 

سخنرانی روحانی در وزارت کشور آغاز شد

 

سخنرانی حجت الاسلام حسن روحانی پس ثبت نام در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در تالار وزارت کشور آغاز شد.

 

ساعت 17-18:

ورود حجت الاسلام رئیسی به وزارت کشور

سید ابراهیم رئیسی با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد

 

فرهاد رهبر، مسعود میرکاظمی، و نادر طالب زاده سید ابراهیم رئیسی را برای ثبت نام همراهی می کنند.

نشست خبری حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی داوطلب دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پس از ثبت نام در ستاد انتخابات آغاز شد.

در حال بروزرسانی...

 منبع: مشرق

 

 

 

 

دیدگاه جدیدی بگذارید

پیوند خود را برای انعکاس معرفی کنید

عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
^
>