مناطق شمالی استان حماة
نیروهای ارتش سوریه از صبح امروز با آغاز مجدد عملیات خود در شمال استان حماة، موفق به پیشروی شدند و اکنون به مرزهای شهرک طیبةالامام رسیده‌اند.
ارسال زمانبندی شده: 
سه شنبه, 29 فروردين, 1396 - 15:07

به گزارش عمارنامه،  ارتش سوریه و نیروهای مقاومت از صبح امروز سه شنبه مجددا حملات خود را به سوی شهرک «طیبه الامام» واقع در ریف شمالی حماه آغاز کردند.

وبگاه معارض «عنب» به نقل از منابع حاضر در ریف شمالی حماه گزارش داد که نیروهای سوری از بامداد امروز پس از احراز پیشروی، از سمت جنوب به مرزهای طیبه الامام رسیده اند.

به گزارش عنب، جنگنده های سوری نیز بر فراز این شهرک به پروازدرآمده اند و گویا قصد آغاز حملات هوایی را دارند. اما نیروهای سوری دهها موشک به سمت مواضع تروریستها در این شهرک شلیک کرده اند.

این تحولات نظامی در زمانی صورت میگیرد که نیروهای سوری روز گذشته موفق شدند شهرک مهم «صوران» را از تروریستها پس بگیرند.

ارتش سوریه همچنین موفق شد کنترل ارتفاع «بزام» و ایست و بازرسی «القبان» را به دست بگیرد.

بنا بر اذعان این وبگاه معارض، نبردهای اخیر حماه، پس از آزادسازی شهرک صوران که در بزرگراه «حماه-حلب» قرار دارد، به نقطه صفر خود بازگشته است؛ زیرا نیروهای سوری موفق شدند کنترل همه مناطقی را به دست گیرند که تروریستها از 21 مارس گذشته اشغال کرده بودند.

یک منبع نظامی سوری روز گذشته اعلام کرد، شمار تروریستهایی که در جریان عملیات ارتش سوریه در حماه کشته شدند به 2308 نفر رسیده است. در این میان 1325 تروریست نیز زخمی شده اند.

همچنین 9 تانک، 4 خودروی زرهی، 139 خودروی مختلف به همراه 23 مرکز فرماندهی و 3 انبار مهمات ترویستها منهدم و 14 پهپاد متعلق به آنان نیز سرنگون شده است.

صوران، دروازه شمالی ارتش به سوی شهر حماه است. این شهر سال گذشته آزاد شده بود، ولی تروریستها چندی پیش آن را اشغال کردند.

 منبع: فارس
 

 

 

 

دیدگاه جدیدی بگذارید

پیوند خود را برای انعکاس معرفی کنید

عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
^
>