چهارشنبه 1 فروردين 1397 - 13:44
گزارش میدانی
آخرین تحولات میدانی از شمال شرق سوریه حاکیست، درگیری های سنگین میان نیروهای دموکراتیک کرد و عناصر تروریستی داعش به شدت در شهر الطبقه ادامه دارد.
ارسال زمانبندی شده: 
پنجشنبه, 31 فروردين, 1396 - 11:12

به گزارش عمارنامه، آخرین تحولات میدانی از شمال شرق سوریه حاکیست، درگیری های سنگین میان نیروهای دموکراتیک کرد و عناصر تروریستی داعش به شدت در شهر الطبقه ادامه دارد.

عناصر تروریستی داعش از عصر روز گذشته تلاش فراوانی کردند تا یک بار دیگر مرکز شهر الطبقه را به کنترل خود درآورند و در نهایت توانستند با چندین خودروی انتحاری، خطوط دفاعی نیروهای کرد را در این منطقه در هم بشکنند.

تروریست ها در ادامه با صدها تن از نیروهای خود حملات گسترده ای را علیه مواضع نیروهای کرد انجام دادند و با وجود متحمل شدن خسارت فراوانی جانی موفق شدند مرکز شهر الطبقه را دوباره اشغال کنند.

در جریان درگیری های 24 ساعت گذشته حدود 62 تن از عناصر گروه تروریستی داعش کشته و دهها تن دیگر زخمی شدند اما با این جود نیروهای کرد مجبور شدند از محور شرقی تا مرکز محله اسکندریه عقب نشینی کنند.

قابل ذکر است نیروهای دموکراتیک کرد دو رزو قبل توانستند با عقب راندن تروریست های داعش به مرکز شهر الطبقه برسند اما در نهایت پس از درگیری های سنگین مجبور به عقب نشینی شدند.

عملیات نیروهای کرد در محله «عاید صغیر» در غرب شهر البطقه هم ادامه دارد و آنان سعی می کنند با کمک ائتلاف غربی خود را به مرکز محله برسانند.

آخرین خبرها از حومه شهر رقه نیز حاکیست، نیروهای دموکراتیک کرد توانستند روستای الحتاش را در منطقه وادی الجلاب به طور کامل آزاد کنند.

نیمه شب گذشته نیز نیروهای کرد در جریان درگیری های سنگین با تروریست های داعش توانستند روستاهای « ام التنک، بیرجربا و جروه» را به طور کامل پاکسازی کنند و یک گام دیگر به محاصره شهر رقه، پایتخت خود خوانده گروه تروریستی داعش در سوریه نزدیک تر شوند.

عملیات نیروهای کرد در این محور برای پاکسازی روستای نیز « حطاش» ادامه دارد؛ در جریان درگیری های24 گذشته حدود 26 تن از تروریست ها کشته یا زخمی شدند.

 منبع: مشرق

 

 

 

 

دیدگاه جدیدی بگذارید

پیوند خود را برای انعکاس معرفی کنید

عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
^
>