سه شنبه 4 ارديبهشت 1397 - 10:59
در اجتماع مردم استان البرز مطرح شد
کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات با بیان اینکه ما بین چپاول‌گران و حقوق مردم دیوار می‌کشیم، گفت: چرا شما بودجه ندادید که کارگاه‌ها بسته نشده و بیکار نداشته باشیم؟
ارسال زمانبندی شده: 
سه شنبه, 26 ارديبهشت, 1396 - 16:52

به گزارش عمارنامه، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری دقایقی پیش در مصلی کرج با بیان اینکه آنچه سایه جنگ را از سر مردم دور کرده است، حضور مقتدرانه و با بصیرت ملت قهرمان ایران است، اظهار داشت: اقتدار و عظمت نظام اسلامی به برکت خون شهدا است.

وی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات این است که بیگانه را برای رفع مشکلات کشور موثر بدانیم، بیان کرد: نگاه اینکه کشور 4 سال معطل نگاه مثبت بیگانه بماند، باید اصلاح شود. بیگانه تاکنون برای کدام کشور گره‌گشایی کرده که برای ما انجام دهد؟ این نگاه باید اصلاح شده و نگاه به توانایی ملت باشد.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با اشاره به اینکه کلید حل مشکلات در کشور ملت و جوانان هستند، گفت: موضوع کسب و کار، فساد اداری و تبعیض با حضور جوانان حل می‌شود. مشکل ما در کشور ضعف مدیریت و اقتصاد است و با ضعف مدیریت کاری پیش نم‌یرود.

وی با اشاره به اینکه امروز هر خانواده‌ای با مشکل بیکاری روبرو است، گفت: اگر یک میلیون شغل در سال تولید شود، بحران بیکاری حل می‌شود. امکان حل بیکاری وجود دارد، بنده به‌عنوان طلبه از سال 59 به عنوان مدیر 20 ساله در کرج بوده‌ام؛ اینکه آقایان می‌گویند از کجا شغل ایجاد کنیم، "نمی‌شود"، اما ما می‌گوئیم "می شود"، عامل بیکاری، قاچاق است که به صورت سیستمی حل می‌شود.

رئیسی با بیان اینکه جلوگیری از هر یک میلیارد قاچاق یک میلیون شغل ایجاد می‌کند، افزود: می‌شود ازدواج 11 میلیون جوان را در کشور تثبیت کرد. ما می‌گوئیم هر یک میلیارد دلار، صد هزار شغل ایجاد می‌کند. 

وی در ادامه سخنانش با بیان اینکه دولت باید زندگی مردمی که فاصله طبقاتی آن‌ها بیشتر می‌شود را تامین کند، اظهار داشت: چند شب پیش، برای بسیاری پیامک آمده که یارانه‌های قطع‌شده وصل شده است؛ پول از کجا آوردند؟ شما 10 میلیون‌تومان به هر دهیار می‌دهید، می‌گوئید پول نیست، برای انتخابات این کار را نمی‌کنید، پس از کجا آورده‌اید؟ چرا گذاشتید این همه شهرک صنعتی در البرز تعطیل و جوانان استان بیکار شوند؟

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه ما سخن و بیان کسانی هستیم که روزنامه ندارند و حرف‌شان در این کشور شنیده نمی‌شود، اضافه کرد: ما می‌گوئیم شما بیایید فساد را در نظام اداری با حساسیت پیگیری کنید که نخستین فرد حساس باید رئیس دولت باشد.

رئیسی با اشاره به اینکه ما با ساز و کارها و اصلاحات اداری، اجازه تولید فساد را نخواهیم داد، عنوان کرد: ما می‌گوئیم مشکل فقر، فساد و بیکاری از چهره این نظام و کشور باید برداشته شود، آقایان می‌گویند امکان ندارد یا تهمت‌ می‌زنند و رقیب‌هراسی می‌کنند. می‌گویند این‌ها می‌خواهند دیوار بکشند. 

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه مالیات از چه کسانی گرفتید، از کسانی که یقه‌سفیدند و فرار مالیاتی دارند یا از کاسب خوش‌حساب؟ افزود: گرفتن مالیات از افرادی که فرار مالیاتی دارند، هنر است. 

وی با اشاره به اینکه باید از مردم پرسید، آیا دولت به وعده‌هایش عمل کرده است؟ بیان کرد: مگر شما در روز انتخابات در چهار سال قبل نگفتید که بازار ما کالای چینی شده است؟ در دولت‌های قبل سالی 5 میلیارد دلار کالای چینی در بازار بود اما در این دولت، به 10 میلیارد دلار رسیده است. 

رئیسی با بیان اینکه چرا به وعده‌هایی که دادید، عمل نمی‌کنید؟ ادامه داد: شما باید بگوئید چهار سال با کشور چه کردید؟ چرا شما بودجه ندادید که کارگاه‌ها بسته نشده و بیکار نداشته باشیم؟ مردم عقل و فهم دارند و فرق بین کار عملی و شعار را می‌دانند، برنامه‌ داشتن لازم است اما آن‌که تعیین کننده است، اقدام و عمل است نه حرف. 

وی با بیان اینکه شما یک جلسه گرفتید به‌عنوان "حقوق شهروندی" و در این جلسه از یک کتاب رونمایی کردید، گفت: مشکل مردم در حقوق شهروندی رونمایی از کتاب است؟ کشور حقوق‌ شهروندی و قانون اساسی دارد. حقوق شهروندی آن است که بیکار کار داشته و زن و دختر ما، شغل با منزلت و کرامت داشته باشند و تحصیل‌کرده ما از همسر و بچه‌هایش خجالت نکشد. حقوق شهروندی آن است که کسانی که شهدای مدافع حرم دادند، به آن‌ها بی‌احترامی نشود. ایرانی برای ایرانی‌بودنش در خارج از مرزها باید احساس افتخار کند نه اینکه جایگاه پاسپورت وی را پایین بیاورید.  

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه حقوق شهروندی این است که کارگاه‌های ما یکی پس از دیگری تعطیل نشود، ادامه داد: امروز ما مشکلی در ارتباط با منابع نداریم. "نداشتن" برای مردم قابل تحمل است اما "تبعیض" هرگز؛ مردم بسیاری از مسائلی که کشور دچار آن باشد را تحمل می‌کنند، اما با فساد اداری کنار نمی‌آیند.

رئیسی با اشاره به اینکه مشکلات با حضور مردم و نقش جوانان در جامعه حل می‌شود، تاکید کرد: ما بین چپاولگران و حقوق مردم "دیوار" می‌کشیم. 

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در خاتمه با بیان اینکه هم سند برجام و رفع مشکلات نیازمند "دولت جهادی و انقلابی" است، تاکید کرد:  ما اعلام می‌کنیم نه بازگشت به گذشته، نه تحمل وضع موجود، بلکه تغییر به‌نفع مردم.

 

 

 

 

دیدگاه جدیدی بگذارید

پیوند خود را برای انعکاس معرفی کنید

عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
^
>