يكشنبه 2 ارديبهشت 1397 - 05:29
مدیرکل امنیت عمومی لبنان
مدیرکل امنیت عمومی لبنان از نفوذ به داخل شبکه فعال داعش در این کشور خبر داد و اعلام کرد به زودی اطلاعاتی منتشر خواهد شد که مردم را شگفت‌زده می‌کند.
ارسال زمانبندی شده: 
يكشنبه, 28 خرداد, 1396 - 04:00

به گزارش عمارنامه، «طونی صلیبا» مدیرکل امنیت عمومی لبنان اعلام کرد دستگاه‌های امنیتی کشورش به زودی همگان را تعجب‌زده خواهد کرد زیرا قصد دارد گزارش‌هایی درباره شبکه‌های داعش در مناطقی از لبنان منتشر کند که این گروهک تروریستی قبلا در مناطق فوق فعالیتی نداشته است.

بر اساس گزارش شبکه «المیادین»، صلیبا افزود دستگاه‌های امنیتی موفق شدند یکی از خطرناک ترین گروهک‌های وابسته به داعش را توقیف و بارزترین عضو آن را بازداشت کنند؛ فرد مذکور یک عنصر لجستیکی مهم است که در نزدیکی اردوگاه «برج‌البراجنه» در ضاحیه جنوبی بیروت دستگیر شده است.

در ادامه این گزارش آمده است فرد بازداشت شده قصد داشته «امارت داعش» را در لبنان اعلام کند و اداره آن را بر عهده بگیرد، به ویژه پس از آنکه یکی از بارزترین نامزدهای داعش برای بر عهده گرفتن ریاست این امارات در سپتامبر در اردوگاه عین‌حلوه بازداشت شد.

صلیبا تصریح کرد: دو سال است که اطلاعات ارتش لبنان موفق به نفوذ به شبکه داعش (در لبنان) شده و عناصر مهم آن را شناسایی کرده است؛ ما با دستگاه‌های دیگر هماهنگ شدیم و موفق شدیم در عملیاتی منحصر به فرد «عمر مصطفی» فرد تحت تحقیب را  علیرغم تمام اقدامات احتیاطی که انجام داده بود ، بازداشت کنیم.

وی افزود فرد بازداشت شده تماس‌های مستمری با اعضای داعش در خارج از لبنان خصوصا رقه سوریه داشت.

 

 

 

 

دیدگاه جدیدی بگذارید

پیوند خود را برای انعکاس معرفی کنید

عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
^
>