وزیر خارجه آمریکا ضمن دادن آرامش خاطر به مردم کشورش، وجود تهدید قریب‌الوقوع از جانب پیونگ یانگ را رد کرد.
ارسال زمانبندی شده: 
چهارشنبه, 18 مرداد, 1396 - 16:29

به گزارش عمارنامه، به نقل از ای بی سی نیوز، رکس تیلرسون – وزیر خارجه آمریکا – گفت معتقد است «هیچ خطر قریب‌الوقوعی» از جانب کره شمالی، آمریکا و نیز منطقه گوام را تهدید نمی‌کند.

تیلرسون گفت: «آمریکایی‌ها باید شب‌ها آسوده بخوابند.» وی افزود مردم آمریکا «نباید درباره گفته‌های سیاسی اخیر نگران باشند.»

پس از رد و بدل شدن تهدید‌ها میان دونالد ترامپ – رئیس جمهور آمریکا – و کره شمالی، روز چهارشنبه وزیر خارجه آمریکا با خبرنگاران مصاحبه کرد.

وی گمانه‌زنی‌ها درباره این‌که تهدیدها می‌تواند آمریکا را ناچار به استفاده از گزینه نظامی کند، رد کرد. تیلرسون گفت هیچ مسئله‌ای که وی می‌داند و یا در روزهای اخیر شنیده است، بیانگر تغییر در شرایط گذشته نبوده است.

تیلرسون در بازگشت از مالزی به واشنگتن و طی فرود برای سوخت‌گیری مجدد هواپیما به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ داد.

روز چهارشنبه، خبرگزاری رسمی کره شمالی اعلام کرد پیونگ‌یانگ در نظر دارد موشک های بالستیک میان بردی به پایگاه های آمریکایی در جزیره گوام در اقیانوس آرام شلیک کند.

خبرگزاری رسمی کره شمالی در ادامه افزود: "دولت پیونگ یانگ اعلام کرده است در حال حاضر با دقت هر چه تمام تر در حال بررسی طرح عملیاتی خود در مورد شلیک یک موشک بالستیک از نوع هواسونگ-12 به اطراف جزیره گوام است."

بر این اساس این تهدید چند ساعت بعد از اظهارات دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اعلام شد که وعده داده بود در صورتی که پیونگ یانگ به تهدید واشنگتن با توسعه برنامه های بالستیک و هسته ای خود ادامه دهد، با «آتش» به کره شمالی پاسخ دهد.

قابل ذکر است رئیس جمهور آمریکا هشدار داد در صورت ادامه تهدید آمریکا، کره شمالی با خشم و آتشی روبرو می شود که جهانیان تاکنون مشابه آن را ندیده اند.

ترامپ گفت وی (رهبر کره شمالی) بسیار تهدید آمیز و فراتر از گام های معمول اقدام کرده است.

 

 

 

 

دیدگاه جدیدی بگذارید

پیوند خود را برای انعکاس معرفی کنید

عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
^
>