رئیس جمعیت هلال‌ احمر خوی گفت: طی ۲۴ ساعته گذشته در شهرستان خوی ۱۱ مرتبه زمین‌‌لرزه رخ‌ داده است.
ارسال زمانبندی شده: 
چهارشنبه, 18 مرداد, 1396 - 16:49

به گزارش عمارنامه، مرتضی قنبری اظهار داشت: از ساعات پایانی دیروز نخستین زمین‌لرزه در شهرستان خوی به ‌قدرت 2.8 در بخش قطور این شهرستان رخ داد.

وی افزود: بعد از گذشت چند ساعت مجدداً زمین‌لرزه پی‌درپی در این بخش رخ داد و بیشترین آن تا به‌ حال با قدرت 3.8 ریشتر ساعت 6.28 دقیقه صبح بود که بعد از پیگیری‌ها و ارزیابی‌های صورت گرفته توسط بخشداران و دهیاران، تاکنون هیچ خسارتی جانی و مالی گزارش نشده است.

رئیس جمعیت هلال ‌احمر خوی خاطرنشان کرد: پس از زلزله ساعات اولیه صبح، مجدداً در ساعات و لحظات مختلف این زمین‌لرزه‌ها ادامه داشت و تاکنون 11 زمین‌لرزه مختلف در بخش قطور خوی رخ‌داده است.

وی در ادامه از آماده‌باش تیم‌های تخصصی هلال‌احمر خوی خبر داد و افزود: جمعیت هلال‌احمر با توجه به وظیفه امداد و نجات و ارگان امدادرسان در بحران‌ها و بلایا کلیه تیم‌های تخصصی اعم از آوار، جاده، کوهستان، پشتیبانی را فراخوان داده و به‌صورت آماده‌باش همه تیم‌ها آماده عملیات است.

قنبری در ادامه یادآور شد: هماهنگی‌های لازم لحظه‌ به ‌لحظه با بخشدار قطور، صفائیه و دهیاران انجام‌ شده و هر اتفاق و در صورت نیاز به امدادرسانی در این بخش بلافاصله تیم‌های امدادی اعزام خواهند شد.

وی تصریح کرد: در بین 11 زمین‌لرزه رخ‌داده بیشترین آن با 3.7 ریشتر و کم‌ترین آن با 1.7 ریشتر بوده است.

 منبع: فارس

 

 

 

 

دیدگاه جدیدی بگذارید

پیوند خود را برای انعکاس معرفی کنید

عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
^
>