مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان:
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت: دختر نوجوان ۱۱ ساله اهل اصفهان به‌علت عدم آشنایی به فنون شنا در ساحل دریای "سحرخیزمحله" لاهیجان غرق شد.
ارسال زمانبندی شده: 
دوشنبه, 20 شهريور, 1396 - 22:00

به گزارش عمارنامه، عصر دیروز تیم امداد و نجات طرح ساحلی لاهیجان بعد از تماس و اطلاع رسانی مردمی به سامانه 112 مبنی بر غرق شدن یک نوجوان 11 ساله به ساحل دریای "سحرخیزمحله" شهرستان لاهیجان اعزام شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان تصریح کرد: این دختر نوجوان 11 ساله اهل اصفهان به‌علت عدم آشنایی به فنون شنا در ساحل دریای محله سحرخیزمحله لاهیجان غرق شد که بعد از یک ساعت جستجو با قایق نجات و پیکر بی‌جان او در دریا پیدا شد.

وی با اشاره به اینکه بعد از پیدا شدن این نوجوان غرق شده بلافاصله عملیات احیاء توسط فوریت‌های اورژانس 115 که در محل حادثه حاضر شده بودند آغاز شد گفت: بعد از عملیات احیاء غریق توسط آمبولانس 115 به مرکز درمانی انتقال یافت.

ولی‌پورخاطرنشان کرد: در 9 شهرستان استان گیلان طرح امداد و نجات ساحلی دریا و نقاط خطرپذیر توسط جمعیت هلال احمر به کمک ناجیان غریق و دیگر نهادهای مرتبط پوشش داده می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان اعلام کرد: 100 نفر از امدادگران در نقاط ساحلی و طرح دریا با 9 دستگاه آمبولانس و خودروهای پشتیبان و موتورسیکلت به خدمت رسانی به مردم می‌پردازند.

وی عنوان کرد: از ابتدای طرح تابستانه امداد و نجات یعنی اول تیرماه 96 تا به امروز 39 نفر مصدوم توسط جمعیت هلال احمر گیلان به مراکز درمانی انتقال داده شده و 254 نفر به‌صورت سرپایی امدادرسانی و درمان  شدند.

 منبع: تسنیم

 

 

 

 

کلید واژه ها: 

دیدگاه جدیدی بگذارید

پیوند خود را برای انعکاس معرفی کنید

عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
^
>