واکنش‌مقامات‌لبنانی‌به‌اقدامات‌صهیونیستها؛
رئیس جمهور و رئیس پارلمان لبنان به اقدامات رژیم صهیونیستی ضد این کشور در شکستن دیوار صوتی بر فراز صیدا و حمله به سوریه از طریق نقض حریم هوایی لبنان واکنش نشان دادند.
ارسال زمانبندی شده: 
دوشنبه, 20 شهريور, 1396 - 16:36

به گزارش عمارنامه، به نقل از العهد، میشل عون رئیس جمهور لبنان اقدامات نقض کننده رژیم صهیونیستی ضد لبنان در هدف قرار دادن اراضی سوریه از حریم هوایی لبنان یا شکستن دیوار صوتی و پرواز هواپیماهای این رژیم در ارتفاع پایین را محکوم کرد.

از سوی دیگر نبیه بری رئیس پارلمان لبنان نیز در واکنش به اقدامات صهیونیستها گفت: پرواز هواپیماهای اسرائیل بر فراز صیدا به ویژه عین الحلوه پیام تهدید مستقیم ضد ما است.

شایان ذکر است که سعد الحریری نخست وزیر لبنان صبح امروز دوشنبه به صورت تلفنی با جبران باسیل وزیر خارجه این کشور گفتگو کرد.

بر اساس این گزارش، وی در جریان این تماس تلفنی بر لزوم شکایت دولت لبنان از رژیم صهیونیستی در شورای امنیت سازمان ملل متحد تأکید کرد.

الحریری در این تماس تلفنی، اقدامات رژیم صهیونیستی در کارگذاشتن دستگاه جاسوسی در اراضی لبنان و همچنین نقض مکرر حریم هوایی این کشور را از علل اصلی لزوم شکایت از تل آویو در شورای امنیت برشمرد.

گفتنی است، پیشتر نیز جبران باسیل، هیأت دائمی لبنان در شورای امنیت سازمان ملل را مأمور شکایت از رژیم صهیونیستی به دلیل نقض حریم هوایی لبنان کرده بود.

جنگنده های رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه هفته گذشته ضمن نقض آشکار حریم هوایی لبنان مناطقی در حومه استان حماه سوریه را بمباران کردند.

روز گذشته نیز هواپیماهای رژیم صهیونیستی دیوار صوتی را بر فراز صیدا شکستند.

 

 

 

 

دیدگاه جدیدی بگذارید

پیوند خود را برای انعکاس معرفی کنید

عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
^
>