اتحادیه اروپا
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای از دولت میانمار خواست تا فورا گام‌های لازم برای حل بحران به وجود آمده در این کشور برداشته شود.
ارسال زمانبندی شده: 
سه شنبه, 21 شهريور, 1396 - 14:36

به گزارش عمارنامه، «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای از دولت میانمار خواست تا ریشه‌ها و پیامدهای بحران قومیتی در استان راخین را در مدت زمان هفته جاری بررسی کرده و به آن رسیدگی کند.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، موگرینی تأکید کرد که از دولت میانمار انتظار دارد که گام‌های لازم برای رسیدگی به دلایل و نتایج فاجعه نسل کشی در منطقه راخین را در عرض یک هفته بردارد.

در بیانیه مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا آمده است: «همانطور که چند روز پیش نیز اعلام کردم، اولویت فعلی فراهم کردن دسترسی فوری به کمک‌های بشردوستانه است و به طور همزمان و به موازات آن، ریشه‌های این درگیری ها نیز باید مورد رسیدگی قرار گیرد. طرفین به ما اطمینان داده‌اند که این هفته گام‌های لازم را بر می‌دارند و ما انتظار داریم که این اتفاق بیفتد.

انگلیس و سوئد روز دوشنبه درخواست برگزاری نشست رسمی شورای امنیت در روز چهارشنبه را به منظور بررسی اوضاع میانمار مطرح کردند.

از 25 آگوست تاکنون به دلیل ظلم حکومت میانمار و به آتش کشاندن خانه‌های مسلمانان ساکن راخین، 290 هزار نفر از مسلمانان روهینگیا از این کشور گریخته‌ و آواره شده‌اند. 

پایگاه محلی «روهینگیا بلاگر» دو روز پیش اعلام کرد که تعداد مسلمانان غیرنظامی روهینگیا که به دست ارتش میانمار کشته شده‌اند، بیش از 3500 نفر است.

 

 

 

 

دیدگاه جدیدی بگذارید

پیوند خود را برای انعکاس معرفی کنید

عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
^
>