عضو حزب جمهوری خلق ترکیه:
«فاروق لوغ اوغلو» با تاکید بر نقش ایران، ترکیه و روسیه در سوریه تصریح کرد که آمریکا تنها بازیگر تغییر و تحولات سوریه نخواهد بود و کردهای سوری نباید به واشنگتن اتکا کنند.
ارسال زمانبندی شده: 
چهارشنبه, 22 شهريور, 1396 - 08:30

به گزارش عمارنامه، بعد از گذشت ۶ سال از آغاز تحولات در سوریه «رابرت فورد» سفیر سابق آمریکا در سوریه در گفتگویی با شبکه تلوزیونی عرب زبان المیادین گفت که دولت بشار اسد در قویترین وضعیت نظامی خود در ۶ سال گذشته قرار دارد و بر عکس مخالفان وی و گروه های مسلح معارض وی در ضعیف ترین وضعیت.

وی که اکنون عضو ارشد موسسه آمریکایی خاورمیانه است گفت مخالفان دولت سویه در جریان بحران سوریه اشتباهات زیادی انجام دادده اند.

رابرت فورد در این گفتگو تصریح کرد که ایران با کمک روسیه در حال کاهش دادن نفوذ آمریکا در منطقه است و این امر باعث شده تا آمریکا تا حدودی در سوریه شکست بخورد.

وی درباره کردهای سوریه و و حمایت آمریکا از آنها گفت این ایده که آمریکا از منافع کردها دفاع نظامی خواهد کرد تصوری غلط است و کردها نباید در این خصوص به آمریکا متکی باشند و باید بطور مستقیم با دولت دمشق وارد مذاکره شوند.

دکتر عثمان فاروق لوغ اوغلو عضو ارشد حزب جمهوری خلق ترکیه و معاون سابق وزیر خارجه این کشور در خصوص این اظهارات رابرت فورد و در خصوص اینکه کردهای سوریه نباید به آمریکا متکی باشند به خبرنگار مهر گفت: وقتی که به مسئله اتکاء کردهای سوری به آمریکا می رسیم با آقای رابرت فورد موافقم کردها نباید به آمریکا متکی باشند.

لوغ اوغلو در تبیین علت نظر خود در این خصوص گفت: اولویت  آمریکایی ها مقابله با داعش است و نه ایجاد یک دولت کردی در شمال سوریه.

وی همچنین در ادامه با اشاره به اهمیت نقش روسیه، ایران و ترکیه در تحولات سوریه افزود: نتیجه تحولات سوریه هر چه باشد، آمریکایی ها تنها بازیگر آن نخواهند بود و قدرت ها نیز در آن بازیگر خواهند بود که عبارتند از روسیه، ایران و ترکیه.

این سیاستمدار ترک در پایان تاکید کرد: در نهایت و بعد از این همه خونریزی ها آنکه درباره سوریه تصمیم خواهد گرفت و باید هم تصمیم بگیرد خود مردم سوریه یعنی عرب، کرد، ترکمن و دیگر اقوام سوری خواهند بود.

 منبع: مهر

 

 

 

 

دیدگاه جدیدی بگذارید

پیوند خود را برای انعکاس معرفی کنید

عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
^
>