رئیس‌جمهوری روسیه در دیدار با نمایندگان کلیساهای این کشور از آزادی تقریباً تمامی خاک سوریه، از جمله مناطق مسیحی‌نشین، از دست تروریست‌ها خبر داد.
ارسال زمانبندی شده: 
سه شنبه, 14 آذر, 1396 - 10:35

به گزارش عمارنامه، به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه روز دوشنبه در نشستی با رؤسای هیئت‌های کلیساهای محلی این کشور گفت که تقریباً تمامی خاک کشور سوریه، از جمله کلیه مناطقی که ساکنین آن پیروان دین مسیحیت هستند، از دست تروریست‌های داعشی آزاد شده است.

رئیس جمهوری روسیه همچنین ابزار تأسف نمود که در جهان هنوز آزار و اذیت‌ها بر اساس اعتقادات دینی افراد ادامه دارد. وی یادآور شد که تنها مسیحیان نیستند که هدف این نفرتها و آزار و اذیت‌ها قرار می‌گیرند.

پوتین افزود: «ما با نمایندگان سایر ادیان الهی، از جمله رهبران مذهبی دین اسلام در تماس نزدیک بوده و در این زمینه به آنها کمک می‌کنیم و به‌خوبی می‌دانیم که آنها (مسلمانان) هم از دست باندهای تروریستی و گروه‌های تندرو و افراطی، آسیبهای بسیار زیادی دیده‌اند».

رئیس جمهوری روسیه یادآور شد که اوضاع در سوریه به‌سرعت در حال بهبود یافتن است و این وضعیت به‌خاطر تلاش‌های نیروهای نظامی روسیه و نیروهای دولتی تحت رهبری "بشار اسد" به‌وجود آمده است.

مقامات کلیساهای محلی روسیه نیز از ولادیمیر پوتین به‌خاطر تلاش برای دفاع از حقوق مسیحیان در خاورمیانه، به‌خصوص در سوریه، قدردانی کردند.

 

 

 

 

کلید واژه ها: 

دیدگاه جدیدی بگذارید

پیوند خود را برای انعکاس معرفی کنید

عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
^
>