منافع امنیتی مشترک با اسرائیل
وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی فاش کرد که رئیس‌جمهوری آمریکا تصمیم خود درباره انتقال سفارتخانه این کشور به قدس را با رهبران برخی کشورهای عربی هماهنگ کرده بود.
ارسال زمانبندی شده: 
پنجشنبه, 16 آذر, 1396 - 09:55

به گزارش عمارنامه، به نقل از النشره، «یسرائیل کاتز» وزیر اطلاعات و ارتباطات رژیم صهیونیستی فاش کرد که دولت آمریکا تصمیم خود درباره انتقال سفارتخانه این کشور از تل‌آویو به قدس را قبلا با رهبران برخی کشورهای عربی هماهنگ کرده بود.

کاتز در گفت‌وگو با کانال ده تلویزیون اسرائیل اعلام کرد، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا تمایل داشت درباره تصمیم خود برای انتقال سفارتخانه این کشور از تل‌آویو به قدس با رهبران (برخی) کشورهای عربی هماهنگ کند و این هماهنگی به این خاطر انجام شد تا این اطمینان خاطر را پیدا کند که آنها نیز واکنش‌های فلسطینیان به این تصمیم را مهار کنند.

درباره موضع عربستان سعودی در خصوص تصمیم ترامپ، کاتز گفت که ریاض، «منافع امنیتی مشترک با اسرائیل»، به ویژه در برابر ایران که دشمن مشترک است را در نظر می‌گیرد. 

رییس‌جمهوری آمریکا روز گذشته در یک سخنرانی به رغم مخالفت‌های منطقه‌ای، بیت‌المقدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخت و وعده داد که سفارت ایالات متحده را از تل‌آویو به این شهر منتقل کند.

 

 

 

 

دیدگاه جدیدی بگذارید

پیوند خود را برای انعکاس معرفی کنید

عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
^
>