سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه میزان حضور افرادی که تحصیلات دانشگاهی داشتند در تجمعات بسیار کم بود، تصریح کرد: بیشتر این افراد زیر دیپلم بودند.
ارسال زمانبندی شده: 
دوشنبه, 18 دى, 1396 - 14:16

به گزارش عمارنامه،  سیّدسلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور امروز (دوشنبه 18 دی‌ماه) در نشست خبری به مناسبت ناآرامی‌های اخیر اظهار داشت: در ناآرامی‌های اخیر، نمادهای مذهبی که برای ما مقدس هستند آسیب دید.

وی ادامه داد: اموال عمومی بیشتر در حوزه شهرداری‌ها و همچنین اموال افراد مثل معازه‌ها آسیب دیدند.

سامانی با بیان اینکه میران حضور کسانی که تحصیلات دانشگاهی داشتند در تجمعات بسیار کم بود تصریح کرد: بیشتر این افراد زیر دیپلم بودند.

سخنگوی وزارت کشور ادامه داد: کسانی که انگیزه ضد امنیتی نداشتند شناسایی و در اسرع وقت آزاد شدند.

سامانی با اشاره به جلسه شورای امنیت کشور اظهار داشت: در این جلسه، سواستفاده‌های معاندین در خارج از مرزها ازجمله مسوولان عربستان‌ و نخست وزیر رژیم صهیونیستی مورد تحلیل قرار گرفت.

سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه حدود سه چهارم از 30 درصد تجمع‌های امسال با مشخصه اقتصادی مربوط به سپرده گذاران موسسات مالی بود اظهار داشت: با وجود این که مشکل مربوط به دولت های قبل بوده است با تلاش های موثری که دولت تدبیر و امید انجام داد بیش از 95 درصد مشکل حل شده و مابقی در حال پیگیری است.

سامانی ادامه داد: جریان‌های سیاسی، احزاب، رسانه‌ها و صاحب نظران باید توجه داشته باشند که امنیت و معیشت مردم را به هیچ وجه سیاسی نکنند و رعایت مصالح ملی و مصلحت نظام خط قرمزی است که باید همه رعایت کنند . 

وی با تشکر از ملت و همه نهادهای مسئول اظهار داشت: یکی از سرمایه‌هایی که مورد هجمه بدخواهان قرار می‌گیرد، آرامش است و وزارت کشور از سال 92 تا کنون تلاش کرده تا شیوه‌هایی که مطالبات مردم اعلام می‌شود را به صورت استانداردهای طراحی شده به صورت مستمر به مسئولین برساند و این را تضمین کند.

سخنگوی وزارت کشور ادامه داد: در بخش نهادهای مدنی به عنوان لایه حد واسط مردم و مسئولان و تصمیم‌گیران، شاهد رشد بیش از دو برابری سازمان‌های مردم نهاد هستیم که مطالبات مردم در حوزه‌های مختلف را به تصمیم‌گیران منتقل می‌کنند. 

وی با بیان اینکه حقوق شهروندی به عنوان مهمترین راهبرد دولت در سیاست‌های عمومی وزارت کشور قرار دارد تصریح کرد: در حقوق شهروندی 22 حق پیش بینی شده است.

سامانی افزود: تمامی اقدامات در حوزه‌های تصمیم‌گیری وزارت کشور متناسب با حقوق شهروندی شناسائی شد و برای هر اقدام پیوست خواهیم داشت. 

سامانی با بیان این که موضوع حاشیه نشینی یکی از تاکیداد رهبر معظم انقلاب در جلسه هفته گذشته بوده است، افزود: در این زمینه اقدام عملی که صورت گرفت راه اندازی دفاتر تسهیل گری در 10 مرز استان و10 محله حاشیه نشینی که جمعا 100 دفتر می شود شناسائی و مستقرشده است. 

وی ادامه داد: این دفاتر وظیفه آموزش وبرخورد و همراهی و هماهنگی مستقیم با حاشیه نشینان ، ارتقاء توانمندی، آموزش و مهارت آموزی و کمک مستقیم را دارند. 

وی درمورد وقوع جرائم نیز خاطر نشان کرد: براساس آمار اعلامی در 9 ماهه گذشته سال جاری در بسیاری از جرایم کاهش را مشاهده می کنیم. 

سخنگوی وزارت کشور درباره مناطق اطراف تهران نیز گفت: با توجه به این که شهرستان های اطراف تهران به لحاظ مناطقی که ازنظر توسعه یافتگی از وضعیت خوبی برخوردار نبوده اند با هماهنگی وزارتخانه های بهداشت، درمان وآموزش پزشکی و راه وشهرسازی درباره اشکالات آنها تصمیم گیری شود. 

سامانی درمورد عملکرد بخش ثبت احوال نیز گفت: مهم ترین اقدام این سازمان صدور کارت هوشمند ملی برای ایرانیان بود که با پیگیری جدی در این هفته بیش از 31 میلیون نفر دارای کارت هوشمند ملی شدند. 

سامانی با بیان این که این کارت توان برنامه ریزی را برای برنامه ریزان ارتقاء می دهد ودریافت خدمات را برای مردم در حوزه های مختلف قابل دسترس می کند، افزود:در چند روز گذشته رشد متقاضیان دریافت کارت هوشمند ملی از روزی 30 هزار نفر به 100 هزار نفر افزایش یافته است. 

 

 

 

 

دیدگاه جدیدی بگذارید

پیوند خود را برای انعکاس معرفی کنید

عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
^
>