عضو شورای عالی حوزه علمیه قم گفت: مسؤولان نباید در سایه اغراض جناحی نظام را ناکارآمد جلوه دهند و نقدها باید ناصحانه باشد.
ارسال زمانبندی شده: 
شنبه, 21 بهمن, 1396 - 10:48

به گزارش عمارنامه،  به نقل از ستاد خبری سی و نهمین جشن انقلاب مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم، آیت الله سید محمد غروی در مراسم گرامیداشت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که از سوی مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم در مسجد امام زین العابدین(ع) برگزار شد به تبیین خصلت‌های مؤمن از دیدگاه امام علی(ع) پرداخت و تصریح کرد: پایداری در زمان سختی‌ها، صبر در زمان مصیبت، سپاسگزاری در زمانی که شرایط بر وفق مراد است، قناعت پیشگی، دوری از ظلم حتی نسبت به دشمنان و عدم سوء استفاده از دوستان از خصلت‌هایی است که امام علی(ع) برای مؤمنان ذکر کرده‌اند.

عضو شورای عالی حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه انسان باید عدالت محور عمل کند، افزود: همه اعمال انسان اعم از نقد، دوستی و دشمنی باید در چارچوب دین صورت پذیرد.

وی با بیان اینکه باید نعمت انقلاب اسلامی را قدردان باشیم اظهار کرد: حکومت پهلوی اوج فساد و بی بندوباری بود و همه مسؤولان اعم از شاه و غیره فاسد بودند و با توجه به آن حکومت و پی بردن به اوج فسادی که در آن وجود داشت نورانیت انقلاب اسلامی را درمی یابیم.

آیت الله غروی با تأکید بر اینکه در زمان طاغوت هیچگونه استقلال در کشور وجود نداشت، ابراز کرد: در رژیم طاغوت به اندازه ای خفقان وجود داشت که کسی حق نداشت نسبت به مستشاران آمریکایی کوچکترین اعتراضی داشته باشد، همچنین هر کس از عملکرد رژیم شاهنشاهی انتقاد می‌کرد به بدترین شکل با او برخورد می‌شد.

عضو شورای عالی حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: فساد آنچنان بر نظام شاه حاکم بود که نمازخواندن در دانشگاه‌ها امری غیر معمول به شمار می‌رفت؛ فسادی که این رژیم در کشور ترویج داد، هم اکنون هم در گوشه و کنار جامعه به چشم می‌خورد.

وی تصریح کرد: اگر آن حکومت ادامه پیدا می‌کرد، به یقین امروزه شاهد نابودی استعدادهای جوانان بودیم و دیگر اثری از اسلام ناب باقی نمی‌ماند.

آیت الله غروی با بیان اینکه استقلال ایران مدیون انقلاب اسلامی است، عنوان کرد: دشمنان برای سرنگون کردن انقلاب نقشه‌های بسیاری پایه ریزی کردند، اما هیچکدام از نقشه‌هایشان عملی نشد.

وی ادامه داد: درست است که مشکلات بسیاری در کشور وجود دارد، اما این مشکلات با هم افزایی و وحدت مسؤولان و قوا قابل حل شدن است.

عضو شورای عالی حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه ایران در زمان طاغوت هیچگونه استقلالی نداشت، گفت: به برکت انقلاب اسلامی، ایران امروز به یک کشور سرنوشت ساز در منطقه تبدیل شده است، چراکه اگر حمایت‌های انقلابی ایران وجود نداشت، سرنوشت لبنان، سوریه، عراق و بسیاری از کشورهای منطقه به گونه ای دیگر رقم می‌خورد.

وی با اشاره به اینکه پیشرفت در عرصه‌های علمی حاکی از اقتدار ایران اسلامی است، ابراز کرد: به گفت و گو نشستن ایران با ابرقدرت‌ها و به چالش کشیدن آنها نشانگر این است که امروز ایران به خودکفایی رسیده است.

آیت الله غروی تصریح کرد: اگر رهبری مقتدر رهبر معظم انقلاب نبود، سرنوشت کشور اینگونه رقم نمی‌خورد؛ امروزه همه قدرت‌ها در برابر هوشیاری ایشان درمانده‌اند و نمی‌توانند مقابل سیاست‌های بی نظیرشان ایستادگی کنند.

عضو شورای عالی حوزه علمیه قم دلسرد کردن مردم از نظام اسلامی را یکی از نقشه‌های دشمن دانست و با بیان اینکه دشمن در فضای مجازی سیاه‌نمایی می‌کند، گفت: همه باید بدانند که امروزه مسؤولان حاکمیت اسلامی نسبت به مسؤولان در نقاط دیگر دنیا، سالم ترین افراد هستند. درست است که گاهی مشکلاتی به وجود می‌آید، اما باید گفت که اگر مسؤولی هم اشکال داشته باشد، کنار گذاشته می‌شود.

وی با اشاره به اغتشاشات اخیر در کشور افزود: در این جریان‌ها عده ای از مردم قصد داشتند صدای خود را به گوش مسؤولان برسانند، اما به وضوح دیدیم که دشمن چگونه بر موج اعتراضات مردمی سوار شد و می‌خواست به انقلاب ضربه وارد کند.

وی اضافه کرد: بنابراین جریان‌هایی همانند حقوق‌های نجومی باید در سطح کلان حل می‌شد، رسانه‌ها نیز نباید هر مسأله‌ای را تیتر بزنند و مردم را از نظام اسلامی ناامید کنند.

آیت الله غروی خاطرنشان کرد: حضور مردم در راستای دفاع از انقلاب اسلامی، تودهنی محکمی به منافقان، دشمنان و سلطنت طلبان بود.

عضو شورای عالی حوزه علمیه قم در پایان وحدت و هم افزایی مسؤولان را راه حل مشکلات کشور دانست و گفت: مسؤولان نباید در سایه اغراض جناحی نظام را ناکارآمد جلوه دهند و نقدها باید ناصحانه باشد.

 

 

 

 

دیدگاه جدیدی بگذارید

پیوند خود را برای انعکاس معرفی کنید

عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
^
>