نمایش‌های مضحک نتانیاهو نشان می‌دهد که وی حتی تصویری واقعی از زندگی معمولی ایرانیان ندارد چه برسد به ادعای به دست آورد اطلاعات محرمانه ایران.
ارسال زمانبندی شده: 
سه شنبه, 11 ارديبهشت, 1397 - 15:26

به گزارش عمارنامه،  «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس چندی است که نقش یک دلقک را برای ایرانیان بازی می‌کند. وی در چندین مرحله تلاش کرد تا با شانتاژ خبری و داغ کردن فضای رسانه‌ای افکارعمومی جهان و حتی افکارعمومی ایران را به سمت سیاست‌های این رژیم سوق دهد اما نتیجه چیزی جز نمایشی مضحک و خنده‌دار نبود.

شوهای تبلیغاتی نتانیاهو آنقدر مضحک بوده که بلافاصله افکارعمومی ایران با کنایه و طنز پاسخ آن را داده است. در این حیطه موضوع مهم این است که رژیم صهیونیستی هیچ ارزشی نزد ایرانیان ندارد و نوع برخورد با این سناریوها مشخص می کند که ایرانیان به خوبی دست رژیم صهیونیستی را خوانده‌اند.

نتایاهو چه تصوری درباره ایران و تکنولوژی دارد
دیروز نتانیاهو یکی از همین شوها را دوباره به نمایش گذاشت، تعدادی عکس، لوح فشرده و کاغذ را نشان داد و مدعی شد که مدارک غیرقابل‌انکار از تلاش مخفیانه تهران برای ساخت بمب اتمی دارد.نتانیاهو در سخنان خود به قفسه زونکن هایی اشاره کرد که در خود قریب 150 زونکن را جا داده بود. او با اشاره به زونکن هایی که حتی پر یا خالی بودنشان نیز مشهود نبود مدعی شد اینها اسنادی است که موساد از فعالیت هسته‌ای مخفی ایران تهیه کرده است. او قفسه لوح‌های فشرده ای که قریب 100 لوح فشرده داشت را نیز نشان داد و گفت اینها نیز داده‌هایی است که موساد تهیه کرده است.


همین موضوع باعث تمسخر وی توسط ایرانیان شد که چطور باید با وجود این لوح های فشرده ای که مشخص نیست و ممکن است در آن موسیقی و فیلم سینمایی باشد و زونکن‌های بسیاری که حجم آنان برای چندین سازمان هم زیاد به نظر می رسد، چه برسد به یک پرونده آنهم پرونده محرمانه هسته ای کشورمان، سخنان نخست وزیر کودک کش صهیونیستی را باور کنیم. چه اینکه تکنولوژی آنقدر پیشرفت کرده است که دیگر کسی از لوح فشرده استفاده نمی کند و بسیاری از اطلاعات را می توان در یک کارت حافظه گنجاند.
 
 

بمب کاغذی که دنیا را منفجر کرد
اما پیش از این نتانیاهو در سازمان ملل متحد یک سخنرانی بسیار مضحک از خود ارائه داد که نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان مورد تمسخر واقع شد. این سخنرانی با نمایش یک نمودار-نقاشی همراه بود که طی آن، وی کوشید به زعم خود با نشان دادن تصویری فانتزی از یک بمب ، جهان را از خطری هسته‌ای ایران آگاه کند!

این اقدام هر چند جدی بود اما واکنش های طنز آمیزی را در ایران ،اسرائیل ، آمریکا و برخی کشورهای دیگر به دنبال داشت و برخی طنزپردازان و رسانه ها شیرین کاری نتانیاهو را سوژه طنزهای مکتوب و تصویری خود قرار دادند. از جمله "نیویورکر" با نمایش تصویر سخنرانی نتانیاهو ، نقاشی بمب را به سخره گرفت و نوشت که احتمالاً سرویس اطلاعاتی اسرائیل فکر می کند بمب این شکلی است! و از خوانندگان خود خواست با توجه به این تصویر، طنزهای خود را به آن رسانه ارسال کنند تا در مسابقه طنزی با این موضوع شرکت کنند!

نتانیاهو
در همین باره رادیو فردا نوشت: «نمودار ساده «بمب ایرانی» که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در دقایق پایانی سخنرانی خود در روز پنجشنبه ششم مهر از تریبون سازمان ملل متحد در شصت و هفتمین مجمع عمومی این سازمان نشان داد ، تنها لحظاتی پس از پایان این نطق، چنان فضای مجازی را در آمریکا و جهان غرب به خود مشغول کرد که رسانه‌های معتبر بین‌المللی نیز نتوانستند از این موج واکنش‌ها غافل بمانند.»
 
نتانیاهو
شلوار لی و تمسخر نتانیاهو توسط ایرانیان


نخستین باری که نتانیاهو به طور مستقیم به مردم ایران اشاره کرد و از ممنوعیت گوش دادن به موسیقی پاپ و پوشیدن شلوار جین گفت. این حرفها واکنش جوانان ایرانی را در شبکه اجتماعی توییتر به دنبال داشت طوری که آنها عکس‌هایی از شلوارهای جین خود منتشر کردند.

پیام‌هایی که جوانان ایرانی در واکنش به این خبر داشتن در شبکه اجتماعی توییتر منتشر کردند نیز جالب بود. در یکی از این پیام‌ها آمده است: «ما نه ‌تنها شلوار جین می‌پوشیم  بلکه به موسیقی‌های بیگانه هم گوش می دهیم. من گمان می‌کنم که او (نتانیاهو) فکر می‌کند که ما سوار اسب می‌شویم.»

در پیامی دیگر آمده است: «در شرایطی که نتانیاهو هیچ آشنایی با آنچه ایرانیان در ملاء‌عام انجام می‌دهند ندارد، چطور می‌تواند درباره مسایل محرمانه اطلاع داشته باشد.»

در همین رابطه، هفته‌نامه آلمانی «اشپیگل» نیز درباره عملکرد وی و کم اطلاعی اش از زندگی ایرانیان گفت وی با این حرف‌ها خودش را مسخره کرده است.

به نظر می رسد گرچه نتانیاهو سعی دارد با شانتاژهای خبری افکارعمومی جهان و ایران را علیه کشورمان منفی سازد اما در نهایت این کوشش‌ها به علت اینکه این رژیم چیزی در دست ندارد و با کارهای فانتزی و نقاشی همراه می شود نمی تواند اذهان عمومی را قانع کند و بدتر از آن به تمسخر وی می انجامد. افتضاح جدید نتایاهو در حالی بود که رسانه‌های این رژیم برای داغ کردن به اصطلاح افشاگری تازه نخست وزیر اسرائیل علیه ایران بیش از یک هفته در این زمینه خبرپراکنی کردند.

 منبع: جهان

 

 

 

 

دیدگاه جدیدی بگذارید

پیوند خود را برای انعکاس معرفی کنید

عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
^
>