نیویورک تایمز در گزارشی انتقادی نوشت دونالد ترامپ، آمریکا را به یک کشور قلدرمآب تبدیل می‌کند،کشوری که نعره‌های آن دیگر ترسی به دل طرف مقابل نخواهد افکند.
ارسال زمانبندی شده: 
سه شنبه, 29 خرداد, 1397 - 19:00

به گزارش عمارنامه، پایگاه اینترنتی نیویورک تایمز در گزارشی تحت عنوان «سقوط امپراطوری آمریکا» نوشت: دولت آمریکا در قالب یک سیاست رسمی کودکان را از آغوش والدینشان جدا و آنها را در فضاهایی محبوس که مقامات آمریکایی تاکید دارند قفس نیست، نگهداری می‌کند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از یک سو خواستار توقف تحقیقات نهادهای فدرال درباره دستیاران و معاونان خود می شود و در عوض بر لزوم پیگرد قانونی دشمنان و مخالفان سیاسی خود تاکید می ورزد. وی به متحدان دموکراتیک آمریکا اهانت می کند و در عوض به تجلیل و ستایش از دیکتاتورهای قاتل می پردازد. و اینها در شرایطی است که احتمال بروز جنگ تجاری از هر زمان دیگر محتمل تر شده است.

فصل مشترک همه این رویدادها و اتفاقات چیست؟ روشن است همه این موارد به شخصیت مردی مربوط می شود که کاخ سفید را در ید قدرت خود گرفت است ، قطعا بدترین آدمی که تاکنون به این سمت رسیده است. ولی مسئله به اینجا و به شخص ترامپ ختم نمی شود. آنچه ما هم اکنون در آمریکا شاهد هستیم مخالفت سیستماتیک و لگدمال کردن ارزش‌هاست.

نیویورک تایمز در ادامه نوشت: همه رویدادهایی که هم اکنون شاهد هستیم خلاف ارزشهای بنیادین صورت می گیرد. بروز درگیری های مرزی، حمله به حاکمیت قانون در داخل کشورها ، اهانت به سران دموکراتیک و ستایش از دیکاتورها و عهدشکنی در توافقنامه های بین المللی و تجاری به معنای است که به ارزش‌ها و ایده آل ها پشت کرده ایم. غافل از آنکه نفی ارزشها ما را قوی تر نمی کند بلکه ضعیف تر می سازد. این روند منافع کشور را تضمین نمی کند. آمریکا مانند هفتاد سال پیش قدرت مطلق جهان نیست. ترامپ سخت در وهم و خیال و اشتباه است اگر فکر می کند دیگر کشورها در برابر تهدیدات وی تسلیم خواهند شد. و اگر قرار باشد ما وارد جنگ تجاری تمام عیار شویم که احتمال آن بسیار زیاد خواهد بود، هم وی و هم همه کسانی که به ترامپ رای داده اند از پیامدهای آن شگفت زده خواهند شد. شاید صاحبان صنایع به دستاوردهایی برسند ولی میلیون‌ها کارگر آواره و بدبخت خواهند شد.

بنابراین در یک کلام باید گفت ترامپ عظمت و بزرگی را به آمریکا باز نخواهد گرداند. او آمریکا را به یک کشور قلدرمآب تبدیل می کند کشوری که نعره های قلدرمآبانه آن دیگر ترسی به دل طرف مقابل نخواهد افکند.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

 

دیدگاه جدیدی بگذارید

پیوند خود را برای انعکاس معرفی کنید

عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
^
>