پایگاه اکسیوس به نقل از یک خبرنگار اسرائیلی گزارش داد آمریکا و رژیم صهیونیستی تیم کاری مشترکی را برای ایجاد نارضایتی داخلی در ایران تشکیل داده‌اند.
ارسال زمانبندی شده: 
چهارشنبه, 13 تير, 1397 - 12:21

به گزارش عمارنامه، پایگاه اکسیوس گزارش داد آمریکا و رژیم صهیونیستی در راستای افزایش فشار بر ایران، کارگروه مشترکی را برای ایجاد نارضایتی داخلی در کشورمان تشکیل داده‌اند.

تشکیل کارگروه مشترک آمریکا و اسرائیل برای ناآرام کردن ایران

طبق گزارش این پایگاه خبری، فعالیت این کارگروه مشترک که چندماه پیش تشکیل شده اما خبر آن اکنون به بیرون درز کرده، بر تلاش برای تشویق اعتراضات در داخل ایران و افزایش فشار بر دولت متمرکز است.

دو مقام اسرائیلی در همین ارتباط به «باراک راوید» خبرنگار شبکه 10 تلویزیون رژیم صهیونیستی گفته‌اند تشکیل این تیم کاری مشترک در راستای سندی است که در 12 دسامبر سال گذشته (2016) برای مقابله با ایران بین مقامات آمریکا و اسرائیل در یک جلسه محرمانه در کاخ سفید امضا شد.

این دو مقام همچنین اعلام کردند که کارگروه یادشده طی ماه‌های اخیر تاکنون چندین بار تشکیل جلسه داده است.

طبق گزارش اکسیوس، چند هفته پیش در یکی از جلسات این کارگروه، وضعیت داخلی ایران با حضور «جان بولتون» مشاور امنیت ملی آمریکا و «مئیر بن شابات» همتای اسرائیلی او مورد بحث قرار گرفت.

این پایگاه خبری در ادامه گفته که دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، از اظهارنظر در این باره خودداری کرده است. سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا نیز گفته است نمی‌تواند اخبار مربوط به مسائل داخلی این شورا را تایید کند یا درباره آنها به ارائه جزئیات بپردازد.

اکسیوس در پایان، اقدامات اخیر مقامات ارشد آمریکایی و اسرائیلی در خطاب قرار دادن مردم ایران در شبکه‌های اجتماعی و حمایت آنها از ناآرامی‌ها و همچنین طرح ادعاها درباره هزینه کردن پول در خارج از کشور توسط دولت ایران به جای سرمایه‌گذاری آن در داخل را در راستای اهداف این کارگروه ارزیابی کرده است.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

 

دیدگاه جدیدی بگذارید

پیوند خود را برای انعکاس معرفی کنید

عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
^
>