یک منبع آگاه نظامی یمن اعلام کرد که یگان پهپادی یمن، مقر فرماندهی ائتلاف سعودی در عدن را هدف قرار داده است.
ارسال زمانبندی شده: 
پنجشنبه, 14 تير, 1397 - 13:58

به گزارش عمارنامه،یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، امروز (پنجشنبه 5 جولای)، مقر فرماندهی ائتلاف سعودی در «عدن» واقع در جنوب این کشور را در چندین نوبت هدف قرار داد.

یک منبع آگاه نظامی در گفت‌وگو با پایگاه خبری شبکه «المسیرة»، اعلام کرد که یگان پهپادی یمن، مقر فرماندهان ائتلاف سعودی در پایگاه «البریقة» در عدن را پس از ‌رصد دقیق؛ هدف قرار داد و حملات صورت گرفته با موفقیت انجام شد.

این منبع افزود: از این پس، تحرکات و تجمع‌های دشمن متجاوز به یمن، به فضل الهی، از حملات ارتش و کمیته‌های مردمی در امان نخواهد ماند و دشمن باید در رفتارش بازنگری کند زیرا طی روزهای آتی به شدت غافلگیر خواهد شد.

بر اساس این گزارش، این نخستین‌بار است که یگان پهپادی یمن، مقر نیروهای ائتلاف سعودی در عدن را هدف قرار می‌دهند.

دوشنبه پیش، گروه‌ رسانه‌ای «الاعلام الحربی» یمن، برای اولین بار، تصاویری از عملیات یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی علیه مواضع شبه‌نظامیان همپیمان با ائتلاف عربستان در ساحل غربی منتشر کرد.

در این تصاویر، یک فروند پهپاد از نوع «راصد»، تجمع نیروهای ائتلاف سعودی و شبه‌نظامیان وابسته به عربستان و امارات را رصد کردند و پس از رصد یکی از مقرهایی که شمار زیادی از نیروهای مذکور در آن حضور داشتند، نیروی هوایی ارتش یمن، یک فروند پهپاد دیگر را برای بمباران این مقر اعزام کرد.

یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، اخیرا توانسته با هدف قرار دادن مواضع دشمنان در عمق خاک عربستان، معادلات جدیدی را به وجود آورند. در 26 می گذشته نیز، همین یگان، فرودگاه «ابها» در عسیر را هدف قرار داد و موجب تعلیق فعالیت آن شد. 

منبع:فارس

 

دیدگاه جدیدی بگذارید

پیوند خود را برای انعکاس معرفی کنید

عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
^
>