یک هفته نامه آلمانی در گزارشی از جاسوسی طولانی مدت سازمان اطلاعات امنیت آلمان از شعبه‌های بسیاری شرکت‌های آلمانی در سراسر اروپا خبر داد.
ارسال زمانبندی شده: 
شنبه, 16 تير, 1397 - 17:05

به گزارش عمارنامه، به نقل از هفته نامه "اشپیگل"، سازمان اطلاعات امنیت آلمان حداقل از سال 2000 از بسیاری شعبه‌های شرکت‌های آلمانی در کشورهای اروپایی جاسوسی کرده است.

بر اساس اطلاعات هفته نامه "اشپیگل"، در لیست جاسوسی‌های سازمان اطلاعات امنیت آلمان ده‌ها شرکت در اتحادیه اروپا قرار داشته که شعبه‌ای از شرکت‌های آلمانی بوده‌اند. در بین این شرکت‌هایی که سازمان اطلاعات امنیت آلمان از آن‌ها جاسوسی می‌کرده است یک شعبه اسپانیایی یک شرکت آموزشی پیشرفته در زمینه صنعت خودرو وابسته به شرکتی آلمانی در ایالت نوردراین –وست فالن و یک شعبه اتریشی یک شرکت تولیدی در هامبورگ  و یک شرکت شیمیایی در اتریش است که از سال 2001 کاملا متعلق به گروه آلمانی بایرن بوده است.

"تورستن وتسلینگ"، از کارشناسان آلمانی در این باره به هفته نامه اشپیگل گفته است که فعالیت‌های جاسوسی سازمان اطلاعات امنیت آلمان سال‌های طولانی است که نه تنها عموم مردم بلکه کمیسیون‌های نظارت پارلمان را هم هدف قرار می‌دهد. این در حالی است که این گونه جاسوسی‌ها برای سازمان اطلاعات امنیت آلمان ممنوع است.

منبع:تسنیم

دیدگاه جدیدی بگذارید

پیوند خود را برای انعکاس معرفی کنید

عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
^
>