رسانه‌های سوری از ورود قریب‌‌الوقوع نیروهای ارتش سوریه به منبج و برافراشته‌شدن پرچم سوریه در این شهر خبر دادند.
ارسال زمانبندی شده: 
چهارشنبه, 10 مرداد, 1397 - 13:54

به گزارش عمارنامه، شهر منبج واقع در حومه شمال شرقی حلب که آنچه به «الادارة المدنیة الدیمقراطیة» و شورای نظامی منبج وابسته به نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) موسوم است، بر آن مسلط هستند، خود را برای استقبال از یگان‌های نیروهای ارتش سوریه آماده می‌کند، که این امر پس از ورود این گروه‌های کردی به خط مذاکرات با دولت سوریه برای تسلیم مناطق تحت سیطره خود در شمال و شرق این کشور صورت می‌گیرد.

منابع محلی در منبج به روزنامه الوطن سوریه گفتند ابتکارهای محلی و اقدامات فراوانی تدارک دیده شده است تا شهر برای استقبال از ارتش و خوشامد‌گویی به نیروهای ارتش با هدف بازگرداندن شهر به آغوش دولت آماده شود.

این منابع گفتند مردم منبج پارچه‌نوشته‌هایی در مناطق حساس و مهم شهرشان از جمله ورودی غربی منتهی به شهر حلب نصب کرده‌اند که انتظار می‌رود نیروهای ارتش از آنجا وارد شوند،  که در این پارچه‌نوشته‌ها این جملات نوشته شده است: منبج به ورود نیروهای ارتش عربی سوریه خیرمقدم می‌گوید، همه ما متعلق به میهنیم.

منابع محلی خاطرنشان کردند مقرهای امنیتی منبج هم عملاً آماده واگذاری به نیروهای قانونی سوریه شده است.

یک منبع نظامی در شورای نظامی منبج هم اعلام کرد پرچم جمهوری عربی سوریه در بالاترین نقطه شهر در میدان الکرنک (میدان اعدام زمان سیطره تروریست‌های داعشی) برافراشته شده است که اشاره نمادین به حاکمیت رسمی دولت سوریه بر این شهر است. مردم و عشایر منبج بارها با برگزاری تظاهرات خواستار بازگشت شهرشان به آغوش دولت سوریه شده بودند.

خبر دیگر اینکه با نابودی کامل گروه‌های تروریستی در شهرک جباثا الخشب در حومه شمالی قنیطره، پرچم سوریه در این شهرک برافراشته شد.

منبع:تسنیم

 

دیدگاه جدیدی بگذارید

پیوند خود را برای انعکاس معرفی کنید

عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما 		AmmarName.ir
^
>